O tych, którzy się rozwijali

Wydawnictwo: Media Rodzina
Wioletta

Książka - zagadka. Kim są "ci, którzy się rozwijają"? Każdy z nas poczuł kiedyś działanie tajemniczych, niewidzialnych nici łączących ludzi i ich sprawy w czasie i przestrzeni. I każdy - dziecko i dorosły - może tę książkę odczytać po swojemu. Iwona Chmielewska tworzy książki obrazkowe dla ludzi w każdym wielu. Zdobywa za najważniejsze międzynarodowe nagrody (np. Złote Jabłko w Bratysławie i...

Iwona Chmielewska tworzy książki obrazkowe dla ludzi w każdym wielu. Zdobywa za najważniejsze międzynarodowe nagrody (np. Złote Jabłko w Bratysławie i dwukrotnie Bologna Ragazzi Award). Jej książki znane są czytelnikom w Korei Południowej, Japonii, na Tajwanie, w Niemczech, Francji, Meksyku, Hiszpanii i Izraelu... a ostatnio na szczęście także w Polsce.

źródło opisu: www.mediarodzina.com.pl

źródło okładki: www.mediarodzina.com.pl

freliks96 | 2018-06-09

Nigdy nie pomyślałabym, aby ktoś w tak wyjątkowy sposób mógł opisać nam niezwykłe zastosowanie.. nici. Ilustracje jak zwykle wspaniałe.

marratun | 2016-09-05

Picturebooki w wydaniu Pani Chmielewskiej powodują w czytelniku nieustanne pomnażanie inteligencji duchowej. Doznaje się wrażeń, po których człowiek chce na nowo wartościować świat. Chmielewska zrywa zasłony złudzeń, ubiera moralność w słowa najbardziej różnorodne i najbardziej proste przekazy rysunkowe-które na długo nie znikają z pamięci. Najwyższe noty.

cymelium | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

Dzisiejszy wieczór spędziłyśmy razem z książkami pani Chmielewskiej. Uczta literacka i wizualna. Niesamowite połączenie słowa i obrazu. Moja córka jest zachwycona książkami autorki. Ja też jestem zachwycona.
Polecam

bibi | 2015-04-16
Przeczytana: kwiecień 2015

Kim oni są? Kim są przedstawione osoby? Odpowiedzi w tekście nie znajdzie tu nikt, resztę musi sobie dopowiedzieć sam. Każdy w innym czasie i sytuacji poczuł niewidzialną nić, inne słowa bardzo mu pomogły, w innym momencie poczuł niewidzialną siłę i udało mu się coś osiągnąć. Ktoś pojawiał się we właściej chwili, tam, gdzie trzeba. Niby nic wielkiego, ale na ten konkretny czas, by idealny, na właściwym miejscu, nieodzowny. Dał siłę do działania, rozwoju, ratował w nagłych sytuacjach.
Szata graficzna jest oczywiście bardzo pomysłowa, dopracowana choć minimalna. Osnuta starymi znalezionymi w sklepie nićmi, które rozwijają się w zależności od sytuacji: ratują, wyciągają, rozwijają, służą za skakankę, wędkę, gałązkę, ogrodzenie...

agaleszcz | 2014-11-05
Przeczytana: 20 października 2014

Intrygująca, pomysłowa, interesująco zilustrowana. Kto by pomyślał, że w ten sposób można wykorzystać stare nici...

Abdita | 2013-10-30
Przeczytana: 30 października 2013

Nie jest to moja ulubiona pozycja Iwony Chmielewskiej ale tylko dlatego, że chyba nie do końca ją rozumiem. Ale graficznie jak zwykle majstersztyk.

Skakanka | 2013-10-19
Przeczytana: wrzesień 2013

Iwona Chmielewska potrafi zobaczyć historię we wszystkim, nawet w niepotrzebnych, zapomnianych papierowych "motkach nici". I choć treściowo ta akurat pozycja nie jest moją ulubioną w repertuarze Iwony Chmielewskiej, to przyznaję dodatkowe gwiazdki za mistrzowskie kompozycje i gamę kolorystyczną ilustracji oraz z radości, że mogę kupować dla siebie i córki takie książki, które zachowam na zawsze.