7 (16 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Babels hus
szpital, choroba, pacjent, medycyna
Anka J

Dom Babel jest powieścią o społeczności supernowoczesnego szpitala - molocha w Sztokholmie. Jest to wstrząsający dokument o współczesnym systemie opieki zdrowotnej, o problemach leczenia w warunkach najnowocześniejszych klinik światowych, gdzie pacjent zdegradowany zostaje do roli maleńkiego elementu w skomputeryzowanym, bezdusznym świecie nowoczesnej medycyny.

źródło opisu: Wydawnictwo Poznańskie Poznań 1984

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046602/per_...»

Roman Jędrasik | 2013-08-27
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Ogólnie określam książkę za ciekawą, bardzo na czasie. Autor na bazie doświadczenia medycznego, opisał w niej problemy zarówno pacjentów, jak i personelu szpitalnego. Dyskretnie też wplątał wątki z życia osobistego tych osób, co czyni jej zawartość za jeszcze ciekawszą.