Mazury. Przewodnik kieszonkowy

Wydawnictwo: Pascal

Mazury nie potrzebują reklamy. Malownicze ukształtowanie terenu poprzecinanego morenowymi pagórkami i dolinami rzek, rozległe kompleksy leśne, a przede wszystkim setki jezior przesądzają o ogromnej popularności tego regionu. Ziemia warmińsko-mazurska to wymarzone miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Latem można popływać w jeziorach, nurkować, pokonywać trasy kajakowe i żeglarskie lub wędrować pieszymi szlakami. Zimą atrakcji jest nieco mniej szaleństwa na biegówkach, kulig, a ostatnio tzw. lodowe żeglarstwo (m.in. na jeziorze święcajty). Warto również zarezerwować trochę czasu na zwiedzenie zabytkowych miasteczek, zamków krzyżackich, pałacyków i wiejskich kościołów.

książek: 1907
takisobiejac | 2013-06-06