Okładka książki Miasto kości

Miasto kości

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
wydawnictwo
Mag
typ
papier
Anna Gręda
7,75 (12019 ocen i 1434 opinie)

Opis książki

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
agatrzes | 2013-09-23

Moja pierwsza wycieczka do „Miasta kości” miała miejsce kilka lat temu i pozostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Do dziś pamiętam jak wyczekiwałam, aż w bibliotece pojawi się kolejny tom i robiłam oczy kota ze Shreka do Pani bibliotekarki, aby przepuściła mnie w długiej kolejce. Wiedziałam, że tam powrócę, a kiedy Wydawnictwo MAG wznowiło serię z nowymi okładkami uznałam, że nadszedł właściwy moment.

Clary Fray wiedzie uporządkowane życie amerykańskiej nastolatki. Wychowuje ją samotną matkę, gdyż ojciec i brat pożegnali się ze światem przed jej narodzinami. Podczas jednej z imprez w nocnym klubie dziewczyna jest świadkiem morderstwa, którego nikt poza nią zdaje się nie zauważać. Morderca zaczyna karmić ją dziwnymi informacjami, które niewiele maja wspólnego z dotychczasowymi wyobrażeniami dziewczyny o rzeczywistości. Clary jest zdezorientowana, ale nawet nie przypuszcza, że to spotkanie, to dopiero początek jej nowego życia. Jace ponownie staje na jej drodze szybciej niż...

Disaster | 2014-04-09

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

Kiedy zobaczyłam zwiastun filmu "Miasto Kości", wiedziałam, że muszę go obejrzeć. Jestem taką osobą, że jeśli pójdę na ekranizację, to już nie zajrzę do książki. Dlatego dwa tygodnie przed premierą filmu zabrałam się za książkę i skończyłam ją czytać na czas. To tylko potwierdziło, że ekranizację muszę zobaczyć - "Miasto Kości" to coś rewelacyjnego, strasznie mi się spodobała historia i to, jak została poprowadzona. Świetni bohaterowie fantastyczni i nie tylko! Do tego wątek Clary i Jace - uwielbiam!

hiddenheart | 2010-07-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Uwielbiam tę książkę! Świetna fabuła i postacie (szczególnie Jace :D), szybko się ją czyta i nie można się od niej oderwać. Pierwszy rozdział nie podobał mi się, ale im więcej stron przeczytałam tym bardziej moje odczucia się zmieniały :) Polecam!

talka | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Cassandra Clare przenosi nas do świata pełnego wilkołaków, wampirów, półaniołów, demonów... świetny klimat, który nie pozwala odłożyć książke:)

boziaczek | 2012-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Szczerze mówiąc bardzo miłe zaskoczenie:) Bardzo ciekawa fabuła, bohaterowie, czyta się bardzo szybko.

Katarzyna | 2014-05-12

Po wielu bardzo dobrych opiniach i ocenach, książka nie mogła mi umknąć. Z desperacji czytałam w wersji elektronicznej.

Książka opowiada historię nastoletniej Clary, której życie wywróciło się do góry nogami po wieczorze spędzonym w klubie. Po tym fakcie dowiaduje się, że nie jest zwykłym człowiekiem, jest Nefilim. W dodatku bardzo intrygującą osobą wydaje jej się Jace, Nocny Łowca.

Pewnego dnia porwana zostaje jej matka, Jocelyn. Clary za wszelką cenę stara się ją odnaleźć i uratować z rąk niejakiego Valentina, który jak się okazuje jest ojcem jej i Jace. Tragedia! Clary i Jace rodzeństwem, nie parą!
Na marginesie - Clary zdaje sobie sprawę, że jej matka całe życie jej okłamywała, kradła jej wspomnienia.

Nie będę nic więcej pisać, by nie zdradzać treści.
Książkę gorąco polecam! 9/10 Tak samo jak następne części!:)
A ekranizacja wg mnie 5/10 :)

Plesio | 2011-06-25

Książka wciąga od pierwszej strony. Książkę polecam wszystkim fanom książek o: wampirach, wilkołakach, aniołach i innych pięknych stworzeniach. Muszę uprzedzić że w książce jest także wątek miłosny - a raczej dopiero zaczyna się pojawiać bo rozwija się w kolejnych częściach. Nie jest to podróbka Zmierzchu ponieważ w tej książce akcja nie toczy się tylko w świecie miłości ale w świecie istot ciemności.

Polecam wszystkim jak już napisałem wcześniej. Myślę że fani Zmierzchu też znajdą tu coś dla siebie mimo że Jace i Edward różnią się jak czarny z białym. Clary Fray nie użala się nad sobą jak Bella - jest za to silniejsza niż nie jeden bohater płci męskiej. Liczę na pozytywne oceny :D Myślę że pomogłem wszystkim którzy jeszcze wahają się nad kupnem książki. Kupcie i a nie pożałujecie...Obiecuje :))

Quinn | 2013-08-31
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 2012 rok

Najlepsza z "Darów Anioła".
Postać tajemniczego, zabójczo przystojnego Jace'a, który zawsze wie, co powiedzieć od początku mnie zaintrygowała. Niemniej Clary, która może i jest niekiedy nieostrożną ale z pewnością interesującą bohaterką.

Clary Fray to niska, obdarzona pięknymi rudymi lokami nastoletnia artystka, nie przywiązująca zbytniej wagi do tego, jak się ubiera. Przyjaźni się z Simonem i wraz z nim wybiera się pewnego sierpniowego wieczoru do klubu - Pandemonium. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że już niebawem jej życie wywróci się do góry nogami. Dowie się kim jest, co ukrywała przed nią jej matka i kim jest Valentine, zbuntowany Nocny Łowca, który powraca na czele armii demonów by wszystko zniszczyć...

Ravenna | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Tak nie można. Autorka jest bez serca. Tak się nie robi!
Oczywiście mówię tutaj o zakończeniu. Aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę sobie, jak teraz będą wyglądały kolejne dwie części. O zgrozo!
Czegoś takiego to ja się nie spodziewałam. Ba! Nie śniło mi się to w najgorszych koszmarach!
Pomijając zakończenie które wstrząsa chyba wszystkimi, książka jest świetna. Czyta się ją szybko, lekko. Nie ma długich przynudzających opisów, akcja toczy się szybko i rzeczowo. Niektóre odzywki postaci są po prostu niesamowite. Zakochałam się w tej książce, jednak muszę przyznać, że po następną sięgnę z niemałym wahaniem. Co tym razem się wydarzy? Czy znowu coś tak mnie zaskoczy, że szczęka powędruje mi do samej ziemi?

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Lewis Carroll
    183. rocznica
    urodzin
    - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja.
    - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika.
    - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja.
    - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.
  • Clarissa Pinkola Estés
    70. rocznica
    urodzin
    Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(...)Właśnie taki jest cel samotności - stać sie jednią.
  • Frank Miller
    58. rocznica
    urodzin
    W tym, co robię, nie ma ode mnie lepszego. Ale to, w czym jestem najlepszy, nie jest zbyt przyjemne.
  • Leopold Sacher-Masoch
    179. rocznica
    urodzin
    Mężczyzna kieruje się w życiu zasadami, kobieta tylko uczuciem, jakie ją w danej chwili ogarnia. Nie zapomnij o tym i nie czuj się nigdy bezpiecznie u boku kobiety, którą kochasz.
  • Eliette Abecassis
    46. rocznica
    urodzin
    My, kochankowie godzin, które idą w zapomnienie, kochankowie dni, które mijają, zatrzymajmy czas, pozostańmy tu na chwilę, a ta niech trwa cały dzień dla nas, zwróconych twarzami ku sobie w tym pociągu wiozącym nas w nieznane.
  • Wojciech Albiński
    80. rocznica
    urodzin
    Rozmowy z gwiazdami zawsze kończą się zwycięstwem gwiazd.
  • Steve Leialoha
    63. rocznica
  • Helena Sęk
    77. rocznica
  • Jerome David Salinger
    5. rocznica
    śmierci
    Lepiej nikomu nic nie opowiadajcie. Bo jak opowiecie – zaczniecie tęsknić
  • John Updike
    6. rocznica
    śmierci
    Z reguły jest tak, że każde małżeństwo składa się z arystokraty i wieśniaka. Z nauczyciela i ucznia.
  • Jan Baszkiewicz
    4. rocznica
    śmierci
    Owszem, można rzec, że rewolucja francuska rozrzutnie marnowała świetne polityczne talenty; ale przecież to ona, i dopiero ona pozwoliła im się w ogóle ujawnić! To dzięki niej z obdłużonych adwokatów, z lekarzy bez klienteli, z publicystów bez czytelników, z inteligenckiej bohemy - wyrastali mężowie... pokaż więcej
  • Kazimierz Smoleń
    3. rocznica
  • Izaak Babel
    75. rocznica
    śmierci
    Gedali oplata mnie jedwabnymi rzemykami przydymionych swoich spojrzeń".
  • Stepan Chapman
    1. rocznica
    śmierci
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.

Znajdź nas na Facebooku