Okładka książki Miasto kości

Miasto kości

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
wydawnictwo
Mag
typ
papier
Anna Gręda
7,75 (12417 ocen i 1484 opinie)

Opis książki

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Wstyd się teraz przyznawać,ale aż do chwili sięgnięcia po tą książkę nie miałam żadnego pojęcia o czym ona jest.Oznacza to,że nie miałam wobec niej nawet najmniejszych oczekiwań,miała to być kolejna z książek,które czytam w szkole,gdyż nie mam nic lepszego do roboty.Szczęśliwym zrządzeniem losu stało się jednak inaczej.Zakochałam się ...

Znacie to uczucie,kiedy po pierwszej przeczytanej stronie wiecie,że książka została napisana specjalnie dla was ? Jak tak miałam między innymi przy ''Igrzyskach Śmierci'' i ''Harrym Potterze'' (chodzi mi oczywiście o wszystkie części tych książek),a teraz również przy lekturze ''Miasta Kości''.Ja nie wiem jak to możliwe,ale po prostu czytasz jedną stronę,drugą trzecią .... jakiś czas później : ''O matko to już 156 strona ? Kompletnie straciłam poczucie czasu''.U dokładnie tak było.

Jest to też książka,w której każdy bohater jest dopracowany i wnosi coś istotnego do fabuły.Nie ma tutaj nawet mowy o postaciach nudnych czy też nijakich. Każdy jest...

Lustro | 2013-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2013

Do serii "Dary Anioła" Cassandry Clare zabierałam się bardzo długo, przerażała mnie liczba tomów i to, że cykl nie został jeszcze do końca napisany. W końcu jednak nadszedł ten dzień i zaczęłam czytać, a właściwie pochłaniać :) Poziom emocjonalny bohaterów na poziomie liceum, ale pal licho, wsiąkłam :) Od pierwszych stron mnóstwo się dzieje, liczne zwroty akcji i ciekawie zarysowane postaci sprawiają, że książkę czyta się "na wdechu". Główna bohaterka, Clary Fray, wychowana w poczuciu, że jest zwyczajnym dzieckiem, a mimo to odważna i niepokorna. Jace - ukształtowany przez ojca-tyrana, wrażliwy dzieciak skrywający się za maską sarkastycznego dupka. Simon - zakochany w Clary, cierpliwy przyjaciel, który napewno skończy ze złamanym sercem. I mój ulubiony Magnus Bane - czarownik, ekscentryk i charakter czarno-biały. Poza tym mnóstwo istot magicznych, czego tu nie ma: anioły, wampiry, wilkołaki, demony, faerie (tego jeszcze nie było), skrzaty, pomniejsze demony i czarownicy. Może ktoś...

asia20100 | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Jestem oczarowana tą książką! Jest fantastyczna! Wciąga tak, że zapomina się o bożym świecie. Nie potrafiłam się od niej oderwać!! Akcja toczy się praktycznie przez cały czas, przez co książka trzyma w napięciu, nie znajdziemy w niej nudnych momentów! Wzbudza przeróżne emocje i uczucia: radość, zaskoczenie, szok ale także współczucie i żal… Wszystko jest ze sobą fajnie połączone, autorka stworzyła rewelacyjny, barwny świat. Opisy są tak dokładne, że bardzo łatwo można sobie wyobrazić opisywane miejsca ;) Do tego bohaterowie wzbudzają wielką sympatię, a ich teksty czasami rozśmieszały mnie do łez :)
Polecam!
Jeżeli ktoś lubi fantastykę, książkę uważam za obowiązkową lekturę!

hiddenheart | 2010-07-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Uwielbiam tę książkę! Świetna fabuła i postacie (szczególnie Jace :D), szybko się ją czyta i nie można się od niej oderwać. Pierwszy rozdział nie podobał mi się, ale im więcej stron przeczytałam tym bardziej moje odczucia się zmieniały :) Polecam!

Veroniqusia | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Tytuł: Miasto Kości
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Ocena: 9/10

Disaster | 2014-04-09

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

Recenzentka | 2013-08-20

Jeśli z jakichś powodów obawiacie się tej książki, że Wam się nie spodoba, że jesteście za starzy lub za młodzi, nie macie powodów do obaw. Jest w sam raz. I jeśli kolejne części będą równie nieprzewidywalne, a akcja będzie wręcz z nich wyciekać, tak długo jak seria będzie się pojawiać, tak chętnie będę ją kupować. Bo naprawdę warto.
Zapraszam do przeczytania całej recenzji: http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/08/miasto-kosci.html

talka | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Cassandra Clare przenosi nas do świata pełnego wilkołaków, wampirów, półaniołów, demonów... świetny klimat, który nie pozwala odłożyć książke:)

boziaczek | 2012-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-booki

Szczerze mówiąc bardzo miłe zaskoczenie:) Bardzo ciekawa fabuła, bohaterowie, czyta się bardzo szybko.

agatrzes | 2013-09-23

Moja pierwsza wycieczka do „Miasta kości” miała miejsce kilka lat temu i pozostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Do dziś pamiętam jak wyczekiwałam, aż w bibliotece pojawi się kolejny tom i robiłam oczy kota ze Shreka do Pani bibliotekarki, aby przepuściła mnie w długiej kolejce. Wiedziałam, że tam powrócę, a kiedy Wydawnictwo MAG wznowiło serię z nowymi okładkami uznałam, że nadszedł właściwy moment.

Clary Fray wiedzie uporządkowane życie amerykańskiej nastolatki. Wychowuje ją samotną matkę, gdyż ojciec i brat pożegnali się ze światem przed jej narodzinami. Podczas jednej z imprez w nocnym klubie dziewczyna jest świadkiem morderstwa, którego nikt poza nią zdaje się nie zauważać. Morderca zaczyna karmić ją dziwnymi informacjami, które niewiele maja wspólnego z dotychczasowymi wyobrażeniami dziewczyny o rzeczywistości. Clary jest zdezorientowana, ale nawet nie przypuszcza, że to spotkanie, to dopiero początek jej nowego życia. Jace ponownie staje na jej drodze szybciej niż...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Robin Hobb
    63. rocznica
    urodzin
    Człowiek jest jeszcze bardziej samotny, jeśli wie, że gdzieś tam w świecie dobrze się wiedzie bez niego, przyjaciołom i rodzinie.
  • Mike Resnick
    73. rocznica
    urodzin
    - Nazwij mnie jeszcze raz TOTAM, a piekło zamarznie, zanim znajdę ci te dane - ostrzegł komputer.
  • Howard Pyle
    162. rocznica
    urodzin
    Kiedy byłem zamożny, przyjaciele przechwalali się przy moim stole, jak to mnie kochają. Ale gdy dąb pada w lesie, horda świń ucieka, aby jej nie przygniotło.
  • Julian Przyboś
    114. rocznica
  • Tadeusz Manteuffel
    113. rocznica
  • Gregg Olsen
    56. rocznica
    urodzin
    Żaden człowiek, a przede wszystkim żaden nastolatek, nie jest normalny ani się taki nie czuje. Każdy nosi coś w rodzaju maski, która nie pozwala ludziom dostrzec tego, co – albo kto – pod nią się kryje.
  • Janusz Sławiński
    81. rocznica
  • Teodor Parnicki
    107. rocznica
    urodzin
    Mówicie: temu a temu należy się miano dostojne prawdy dziejowej, tamtemu zaś miano też wprawdzie dostojne, przecież dostojnością odmiennego rodzaju: oto zmyślenia poetyckiego. Przeczę. Poezja różni się od historii formą, nie zaś tym, że jedna z dwu opowieści bliższa jest prawdy dziejowej, druga zaś... pokaż więcej
  • Yū Watase
    45. rocznica
  • Albert Espinosa
    42. rocznica
    urodzin
    Czy mogłem tak za nią tęsknić, jeśli jej nie znałem? Istota ludzka jest pełna magii, nie do opisania. Czułem coś wyjątkowego, kiedy wracałem do niej w myślach.
  • Klaus Hagerup
    69. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy w życiu zrozumiałem, czym jest książka. Książka to magiczny świat, pełen malutkich znaczków, które potrafią ożywić zmarłych, a żywym zapewnić życie wieczne
    (s. 146).
  • Jan Dobraczyński
    21. rocznica
    śmierci
  • Anna Achmatowa
    49. rocznica
    śmierci
    Requiem, Epilog I Doświadczyłam, jak twarz się zapada, Jak strach nagle wyziera spod powiek, Jak na twarzy cierpienie układa Twarde linie pismem klinowym, Jak się włosy z brązowych i czarnych Spopielałe, srebrne nagle stają, Uśmiech więdnie na pokornych wargach, Lęk się w każdym półuśmiechu czai. J... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku