Okładka książki Miasto kości

Miasto kości

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
wydawnictwo
Mag
typ
papier
Anna Gręda
7,74 (10668 ocen i 1296 opinii)

Opis książki

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
agatrzes | 2013-09-23

Moja pierwsza wycieczka do „Miasta kości” miała miejsce kilka lat temu i pozostawiła po sobie bardzo pozytywne wrażenie. Do dziś pamiętam jak wyczekiwałam, aż w bibliotece pojawi się kolejny tom i robiłam oczy kota ze Shreka do Pani bibliotekarki, aby przepuściła mnie w długiej kolejce. Wiedziałam, że tam powrócę, a kiedy Wydawnictwo MAG wznowiło serię z nowymi okładkami uznałam, że nadszedł właściwy moment.

Clary Fray wiedzie uporządkowane życie amerykańskiej nastolatki. Wychowuje ją samotną matkę, gdyż ojciec i brat pożegnali się ze światem przed jej narodzinami. Podczas jednej z imprez w nocnym klubie dziewczyna jest świadkiem morderstwa, którego nikt poza nią zdaje się nie zauważać. Morderca zaczyna karmić ją dziwnymi informacjami, które niewiele maja wspólnego z dotychczasowymi wyobrażeniami dziewczyny o rzeczywistości. Clary jest zdezorientowana, ale nawet nie przypuszcza, że to spotkanie, to dopiero początek jej nowego życia. Jace ponownie staje na jej drodze szybciej niż się t...

"Kochać to niszczyć a być kochanym to zostać zniszczonym"

"Miasto kości" to pierwsza część serii "Dary Anioła" Cassandry Clare. Clary jest zwyczajną nastolatką, która chodzi do szkoły i uwielbia rysować. Można by powiedzieć, że jej życie jest monotonne i nudne. Aż nagle, pewnego dnia świat dziewczyny ulega całkowitej zmianie. Dowiaduje się iż jest Nocnym Łowcom, których zadaniem jest zabijać demony. W jednej chwili zdaje sobie sprawę, że całe jej życie było jednym, wielkim kłamstwem. Czy poradzi sobie w zupełnie innej rzeczywistości?

Co mogę powiedzieć... książka była po prostu fantastyczna! Już od pierwszych stron mnie wciągnęła i sprawiła że chciałam wiedzieć do będzie dalej. Strasznie polubiłam postać Jace'a, który okazał się być bardzo pozytywną i zabawną osobą. Mimo wielu fantastycznych wątków nie zniechęciłam się do książki. Wręcz przeciwnie - nierealne postacie i wydarzenia sprawiły, że jeszcze bardziej zafascynował mnie świat w którym żyje Clary...

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

Plesio | 2011-06-25

Książka wciąga od pierwszej strony. Książkę polecam wszystkim fanom książek o: wampirach, wilkołakach, aniołach i innych pięknych stworzeniach. Muszę uprzedzić że w książce jest także wątek miłosny - a raczej dopiero zaczyna się pojawiać bo rozwija się w kolejnych częściach. Nie jest to podróbka Zmierzchu ponieważ w tej książce akcja nie toczy się tylko w świecie miłości ale w świecie istot ciemności.

Polecam wszystkim jak już napisałem wcześniej. Myślę że fani Zmierzchu też znajdą tu coś dla siebie mimo że Jace i Edward różnią się jak czarny z białym. Clary Fray nie użala się nad sobą jak Bella - jest za to silniejsza niż nie jeden bohater płci męskiej. Liczę na pozytywne oceny :D Myślę że pomogłem wszystkim którzy jeszcze wahają się nad kupnem książki. Kupcie i a nie pożałujecie...Obiecuje :))

Ravenna | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Tak nie można. Autorka jest bez serca. Tak się nie robi!
Oczywiście mówię tutaj o zakończeniu. Aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę sobie, jak teraz będą wyglądały kolejne dwie części. O zgrozo!
Czegoś takiego to ja się nie spodziewałam. Ba! Nie śniło mi się to w najgorszych koszmarach!
Pomijając zakończenie które wstrząsa chyba wszystkimi, książka jest świetna. Czyta się ją szybko, lekko. Nie ma długich przynudzających opisów, akcja toczy się szybko i rzeczowo. Niektóre odzywki postaci są po prostu niesamowite. Zakochałam się w tej książce, jednak muszę przyznać, że po następną sięgnę z niemałym wahaniem. Co tym razem się wydarzy? Czy znowu coś tak mnie zaskoczy, że szczęka powędruje mi do samej ziemi?

Natalia-Lena | 2010-08-12

W natłoku ,,młodzieżówek", w które obfitują półki w każdej księgarni, łatwo teraz znaleźć książkę, w której tematem przewodnim jest słodki niczym pudrowy cukierek romans nastoletnich bohaterów. Do tego obowiązkowo przebiegający w tle wampir czy inny skrzydlaty bądź włochaty stwór i mamy bestseller. W przypadku ,,Miasta Kości" nie jest inaczej, ale...
Nastoletnia Clary spędza czas na malowaniu i spotykaniu się ze swoim przyjacielem Simonem, sympatycznym okularniku aspirującym do bycia gwiazdą rocka. Pewnego dnia, podczas imprezy w klubie, Clary zauważa grupkę nieznajomych, którzy mają przy sobie broń i najwyraźniej zamierzają kogoś zranić. W naszej bohaterce budzą się pokłady odwagi i śledzi ona tajemniczą grupę. Okazuje się, że ów osób widzieć absolutnie nie w powinna, a jeśli ich widzi, to nie do końca jest człowiekiem. Tak poznaje Nocnych Łowców. W tym przypadku powiedzenie, że ,,odwaga to pierwszy stopień do piekła" (a przynajmniej jego przedsionka) sprawdziło się dosłownie. Od t...

Fantasmagoria | 2013-12-03

Książka jest prześwietna. Jak zresztą wszystkie dzieła Cassandry Clare. Wszyscy, którzy zestawiając ze sobą dwie dwie serie (mam tu na myśli Dary Anioła i Diabelskie Maszyny) napisane przez wyżej wymienioną panią, uważają, iż są one prawie identyczne tkwią w jakże ogromnym błędzie. Cóż, faktem jest to, że oba cykle opowiadają o życiu Nocnych Łowców, bynajmniej z innych epok(!), a charakter Jace'a z Darów Anioła zostaje podzielony na dwie części i w taki oto sposób powstaje Will wraz z Jemem w Trylogii DM (jest to oczywiście tylko i wyłącznie mój domysł, chociaż kto wie, może tkwi w tym choć malutkie ziarnko prawdy) więc są oni podobni pod wieloma względami w dość dużym stopniu do siebie, a jakże!
Prawdę rzekłszy książka nie zwaliła mnie z nóg. Być może dlatego, że pierw wparowałam do kina na premierę zekranizowanego tegoż właśnie tomu, a dopiero później ujęłam go w dłonie i zmusiłam się do przeczytania. Tak, zmusiłam się ,bo było ciężko, ponieważ dowiedziałam się o wszystkim z filmu i...

Boska książka tyle mogę o niej powiedzieć!

"Miasto Kości" jest pierwszą częścią serii "Dary Anioła". Ta książka jest tak niesamowita i wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać!

Clary Fray jest z pozoru zwyczajną siedemnastoletnią dziewczyną, mieszkającą w Nowym Jorku. No właśnie z pozoru, okazuje się, że Clary nie jest zwyczajnym człowiekiem. Pewnego wieczoru spotkała w klubie, trójkę nastolatków, którzy przyszli zabić demona tak zwanych Nefilim - Nocnych Łowców, anielskich potomków. Clary należy właśnie do tego rodu. Od tej pory cała czwórka będzie musiała trzymać się razem.

Jedynym minusem tej książki, jest to że Clary i Jace są rodzeństwem, o czym dowiadujemy się pod koniec książki. Najgorsze jest to, że ta dwójka zakochała się już w sobie! Mam nadzieję, że w kolejnych częściach okaże się, iż jednak zaszła jakaś pomyłka i nie są spokrewnieni!, ponieważ bardzo, ale to bardzo do siebie pasują!

Katarzyna | 2014-05-12

Po wielu bardzo dobrych opiniach i ocenach, książka nie mogła mi umknąć. Z desperacji czytałam w wersji elektronicznej.

Książka opowiada historię nastoletniej Clary, której życie wywróciło się do góry nogami po wieczorze spędzonym w klubie. Po tym fakcie dowiaduje się, że nie jest zwykłym człowiekiem, jest Nefilim. W dodatku bardzo intrygującą osobą wydaje jej się Jace, Nocny Łowca.

Pewnego dnia porwana zostaje jej matka, Jocelyn. Clary za wszelką cenę stara się ją odnaleźć i uratować z rąk niejakiego Valentina, który jak się okazuje jest ojcem jej i Jace. Tragedia! Clary i Jace rodzeństwem, nie parą!
Na marginesie - Clary zdaje sobie sprawę, że jej matka całe życie jej okłamywała, kradła jej wspomnienia.

Nie będę nic więcej pisać, by nie zdradzać treści.
Książkę gorąco polecam! 9/10 Tak samo jak następne części!:)
A ekranizacja wg mnie 5/10 :)

Quinn | 2013-08-31
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Najlepsza z "Darów Anioła".
Postać tajemniczego, zabójczo przystojnego Jace'a, który zawsze wie, co powiedzieć od początku mnie zaintrygowała. Niemniej Clary, która może i jest niekiedy nieostrożną ale z pewnością interesującą bohaterką.

Clary Fray to niska, obdarzona pięknymi rudymi lokami nastoletnia artystka, nie przywiązująca zbytniej wagi do tego, jak się ubiera. Przyjaźni się z Simonem i wraz z nim wybiera się pewnego sierpniowego wieczoru do klubu - Pandemonium. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że już niebawem jej życie wywróci się do góry nogami. Dowie się kim jest, co ukrywała przed nią jej matka i kim jest Valentine, zbuntowany Nocny Łowca, który powraca na czele armii demonów by wszystko zniszczyć...

Załóż konto za darmo!

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku