Miasto kości

Cykl: Dary Anioła (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Anna Reszka
City of bones
Anna Gręda

Inne wydania

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

• Lady M.
  • Dotrzymana obietnica
  • Zero
  • Długa Utopia
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Krocząc w ciemności

7,11 (47 ocen i opinii)
Długa Utopia
Terry Pratchett , Stephen Baxter

7,05 (21 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

6,89 (35 ocen i opinii)
Arystokratka w ukropie
Evžen Boček

7,58 (24 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Alis | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Miasto Kości pochłonęło mnie od pierwszej strony. Zupełnie nie mogłam się od niego oderwać, wstrzymywałam oddech nie wiedząc, co może się zdarzyć za chwilę. Jest to jedna z niewielu książek, które wzbudziły we mnie takie emocje. Ostatnio często wpadam na taką literaturę. Na taką, o której nie mogę zapomnieć i wiem, że jest niezwykła. Miasto Kości, pomimo rozczarowania (zaraz wyjaśnię jakiego), należy do tego niewielkiego zbioru dzieł.

Od dłuższego czasu miałam tę książkę na półce, ale nie byłam w stanie po nią sięgnąć. Powiedziałam sobie, że najpierw skończę te inne "zachwycające" serie, a potem zabiorę się za Miasto Kości, które błędnie postrzegłam za przeciętne czytadełko.

Historia opowiada o piętnastoletniej Clary Fray. Jest ona przeciętną nastolatką, która pewnego dnia wybiera się ze swoim przyjacielem do Pandemonium - ulubionego klubu Clary. W pewnym momencie jej uwagę przyciąga niebieskowłosy chłopak. Wydaje jej się, że jest w nim coś dziwnego. Gdy dziewczyna go...

justiiii88 | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

Książkę chciałam przeczytać od chwili jak zobaczyłam zwiastun filmu. Filmu jeszcze nie widziałam, gdyż nie lubię w pierwszej kolejności oglądać ekranizacji książek, bo kilkakrotnie się zawiodłam.

Zabierając się do czytania obawiałam się, że książka będzie kolejną pozycją w stylu "Zmierzchu". Obawy okazały się nieuzasadnione - na całe szczęście. Pojawiają się wampiry i wilkołaki, ale nie grają one pierwszych skrzypiec, co bardzo mnie cieszy.

Historia pochłonęła mnie bez reszty. Zakończenie trochę mnie zaszokowało - chodzi mi o relacje głównych bohaterów. Jestem bardzo ciekawa jak rozwinie się główny wątek miłosny - tak naprawdę zakazanej miłości.

Książkę polecam wszystkim bez względu na wiek (sama nastu lat nie mam a książka była wg mnie rewelacyjna).

Zafon1 | 2015-08-21
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Mam wrażenie, że jestem ostatnia osobą, która sięgnęła po tę książkę. Nie byłam zbytnio przekonana do tej serii i zabierałam się za nią z wielką niechęcią. Mimo wszystko chciałam poznać historię, którą zachwyca się tak wiele osób.

Na początku jesteśmy wraz z Clary i Simonem w klubie Pandemonium. Wśród tańczącego tłumu dziewczyna dostrzega podejrzanie wyglądające postacie, jeden z nich ma nóż. Mówi o tym swojemu przyjacielowi, a on idzie wezwać pomoc. Natomiast Clary chcę sprawdzić co się dzieję, więc szuka mniemanych przestępców. Tak właśnie zaczyna się „Miasto kości”. Poznajemy Clary, odważna dziewczyna, widząca rzeczy, których widzieć nie powinna. Tylko ona zobaczyła niebezpieczne postacie. Jesteśmy ciekawi kim są tejemnicze osoby. I jak najszybciej chcemy się tego dowiedzieć. Dziewczyna jest Przyziemną, która zobaczyła przystojnego Jace’a i Aleca.

Książka ciekawa była od samego początku. Jednak po około 70 stronie, naprawdę się wciągnęłam. Nie bardzo podobała mi się postać...

Marta41 | 2014-01-02
Przeczytana: 28 grudnia 2013

"Kochać to niszczyć a być kochanym to zostać zniszczonym"

"Miasto kości" to pierwsza część serii "Dary Anioła" Cassandry Clare. Clary jest zwyczajną nastolatką, która chodzi do szkoły i uwielbia rysować. Można by powiedzieć, że jej życie jest monotonne i nudne. Aż nagle, pewnego dnia świat dziewczyny ulega całkowitej zmianie. Dowiaduje się iż jest Nocnym Łowcom, których zadaniem jest zabijać demony. W jednej chwili zdaje sobie sprawę, że całe jej życie było jednym, wielkim kłamstwem. Czy poradzi sobie w zupełnie innej rzeczywistości?

Co mogę powiedzieć... książka była po prostu fantastyczna! Już od pierwszych stron mnie wciągnęła i sprawiła że chciałam wiedzieć do będzie dalej. Strasznie polubiłam postać Jace'a, który okazał się być bardzo pozytywną i zabawną osobą. Mimo wielu fantastycznych wątków nie zniechęciłam się do książki. Wręcz przeciwnie - nierealne postacie i wydarzenia sprawiły, że jeszcze bardziej zafascynował mnie świat w którym żyje Clary. Muszę przyznać, że...

blackbird | 2015-06-13

Trudno mieć chłopaka. Wokół krąży mnóstwo zazdrosnych dziewuch, każda ponętna i modnie ubrana, a mężczyzna najczęściej nie ma tak zwanej żelaznej woli i nawet nie wie, że jest przedmiotem sprytnych gierek dziewcząt, zazdrosnych na przykład o tak abstrakcyjne rzeczy jak lepsza ocena z jakiegoś przedmiotu. Trudno go kontrolować. Każdy ma jakieś umiejętności informatyczne, bo nawet siedmioletnie dziecko wie, jak wyczyścić historię przeglądania, a nie każda dziewczyna jest Sherlockiem Holmesem. Czasami są zazdrośni o własne wybranki, a wtedy, jak moja kuzynka, nawet z własnym bratem nie mogła rozmawiać. Mężczyźni, wbrew obiegowym opiniom, też nie są tak głupi, jak my, dziewczyny, myślimy, chodź prawdą jest, że wiadomych sytuacjach, męski mózg przestaje pracować. Albo jak jest pijany. Oj. Lepiej czasami trzymać ich w ryzach, żeby nie powiedzieli czegoś, czego nie chcemy wiedzieć. Chociaż nie są aż...

Disaster | 2014-04-09

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

aAtlanta | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 lutego 2014

Książka mnie zaskoczyła. Przyjemnie się czytało, mimo, że jest no nie krótka ;) Zauważyłam, że książki bez wątku miłosnego strasznie mnie nudzą. Film oglądałam, ale dopiero teraz widze straszne różnice... Ale film naprawde dobrze sie ogląda. Teraz będę musiała przeczytać nastepna cześć, po niej następna i tak dalej... Może to dobrze. Chociaż wiem, że książka była warta poświęcenia mojego czasu i uwagi. Cieszę sie, że ja przeczytałam! :D

Fuss | 2013-12-14

Pierwsza książka z cyklu 'Dary Anioła'. Cyklu, który jest naprawdę świetny w moim odczuciu. Wciąga i mimo pozornej prostoty całej historii.. na szczęście w pełni pozornej zostawia pewien ślad w czytelnikach i każe nam iść w nieznane szukając własnej drogi. Książkę polecam każdemu bo wciąga, naprawdę ciężko się od niej oderwać.

Sela9030 | 2009-12-31
Przeczytana: październik 2009

rzadko tak piszę o książkach, ale poprostu ją uwielbiam! ;) polecam wszystkim miłośnikom fantasy, romansu a także dobrego humoru ;)

claudlez | 2014-09-01
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Genialna!To słowo właśnie jako pierwsze nasuwa mi się na myśl po skończeniu. Nie mogłam oderwać od niej oczu, pochłaniałam kartkę za kartką, słowo za słowem, literę za literą, ogromnie się cieszę,że sięgnęłam właśnie po nią i nie mogę się doczekać aż w moje ręce wpadną kolejne części.

Na półkach