Miasto kości

Cykl: Dary Anioła (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
7,77 (13951 ocen i 1634 opinie)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
Anna Gręda

Inne wydania

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

U2. Zdemaskowani
John Jobling

6,6 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Disaster | 2014-04-09

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

aAtlanta | 2014-02-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 lutego 2014

Książka mnie zaskoczyła. Przyjemnie się czytało, mimo, że jest no nie krótka ;) Zauważyłam, że książki bez wątku miłosnego strasznie mnie nudzą. Film oglądałam, ale dopiero teraz widze straszne różnice... Ale film naprawde dobrze sie ogląda. Teraz będę musiała przeczytać nastepna cześć, po niej następna i tak dalej... Może to dobrze. Chociaż wiem, że książka była warta poświęcenia mojego czasu i uwagi. Cieszę sie, że ja przeczytałam! :D

Katarzyna | 2014-05-12
Przeczytana: 2014 rok

Po wielu bardzo dobrych opiniach i ocenach, książka nie mogła mi umknąć. Z desperacji czytałam w wersji elektronicznej.

Książka opowiada historię nastoletniej Clary, której życie wywróciło się do góry nogami po wieczorze spędzonym w klubie. Po tym fakcie dowiaduje się, że nie jest zwykłym człowiekiem, jest Nefilim. W dodatku bardzo intrygującą osobą wydaje jej się Jace, Nocny Łowca.

Pewnego dnia porwana zostaje jej matka, Jocelyn. Clary za wszelką cenę stara się ją odnaleźć i uratować z rąk niejakiego Valentina, który jak się okazuje jest ojcem jej i Jace. Tragedia! Clary i Jace rodzeństwem, nie parą!
Na marginesie - Clary zdaje sobie sprawę, że jej matka całe życie jej okłamywała, kradła jej wspomnienia.

Nie będę nic więcej pisać, by nie zdradzać treści.
Książkę gorąco polecam! 9/10 Tak samo jak następne części!:)
A ekranizacja wg mnie 5/10 :)

asia20100 | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Jestem oczarowana tą książką! Jest fantastyczna! Wciąga tak, że zapomina się o bożym świecie. Nie potrafiłam się od niej oderwać!! Akcja toczy się praktycznie przez cały czas, przez co książka trzyma w napięciu, nie znajdziemy w niej nudnych momentów! Wzbudza przeróżne emocje i uczucia: radość, zaskoczenie, szok ale także współczucie i żal… Wszystko jest ze sobą fajnie połączone, autorka stworzyła rewelacyjny, barwny świat. Opisy są tak dokładne, że bardzo łatwo można sobie wyobrazić opisywane miejsca ;) Do tego bohaterowie wzbudzają wielką sympatię, a ich teksty czasami rozśmieszały mnie do łez :)
Polecam!
Jeżeli ktoś lubi fantastykę, książkę uważam za obowiązkową lekturę!

LadyBlackbird | 2015-06-13

Trudno mieć chłopaka. Wokół krąży mnóstwo zazdrosnych dziewuch, każda ponętna i modnie ubrana, a mężczyzna najczęściej nie ma tak zwanej żelaznej woli i nawet nie wie, że jest przedmiotem sprytnych gierek dziewcząt, zazdrosnych na przykład o tak abstrakcyjne rzeczy jak lepsza ocena z jakiegoś przedmiotu. Trudno go kontrolować. Każdy ma jakieś umiejętności informatyczne, bo nawet siedmioletnie dziecko wie, jak wyczyścić historię przeglądania, a nie każda dziewczyna jest Sherlockiem Holmesem. Czasami są zazdrośni o własne wybranki, a wtedy, jak moja kuzynka, nawet z własnym bratem nie mogła rozmawiać. Mężczyźni, wbrew obiegowym opiniom, też nie są tak głupi, jak my, dziewczyny, myślimy, chodź prawdą jest, że wiadomych sytuacjach, męski mózg przestaje pracować. Albo jak jest pijany. Oj. Lepiej czasami trzymać ich w ryzach, żeby nie powiedzieli czegoś, czego nie chcemy wiedzieć. Chociaż nie są aż...

Nathalie | 2014-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Książka wprawdzie jest już uważana za klasyk w dziale literatury młodzieżowej. Zyskała rzesze czytelników, przez co doczekała się ekranizacji w 2013 roku. Sama oglądałam film i jestem nieco zawiedziona. Wiem, że nie da się zrobić filmu identycznego jak książka, ale moim zdaniem w filmie za dużo pozmieniali. Aktorzy spisali się świetnie, ale inaczej wyobrażałam sobie Jace'a. W moim odczuciu w filmie był taki sztywny i ponury, a przy tym stracił na swoim ciętym języku. Niemniej jednak fani książki powinni zapoznać się z ekranizacją.

Książka sama w sobie nie jest wielkim arcydziełem, ale warto zapoznać się z jej treścią. W tej recenzji jakoś się nie wyróżnię, gdyż jestem fanką pani Clare i jej twórczości.

A więc przenosimy się do świata Nocnych Łowców. Na początku poznajemy szesnastoletnią Clary Fray i jej najlepszego przyjaciela Simona. Clary nie ma rodzeństwa, żyje sama, ze swoją matką, oraz z Lukiem, przyjacielem rodziny, który często je odwiedza.

Pewnego wieczoru Clary wraz...

elyria | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, 52 (2014 rok)

O serii Dary Anioła było głośno, jest i będzie. To typowa młodzieżówka, której teraz mamy na pęczki na księgarnianych półkach. Oczywiście ich tematem przewodnim jest romans nastoletnich bohaterów, najlepiej wampirów bądź innych stworów. Ta lektura nam przypomina taki właśnie schemat, ale…

Przenosimy się do świata Nocnych Łowców. Ich zadaniem jest chronić świat przed licznymi demonami, jak również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata – wilkołakami, wampirami, czarodziejami i wróżkami. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci, którzy rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu. Strzegą również trzech boskich przedmiotów: Miecza, Lustra i Kielicha. Od tysięcy lat strzegli wspomnianych przedmiotów, aż do Powstania pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine'a. Od Powstania minęły lata. A Kielich zaginął...
Poznajemy szesnastoletnią Clary Fray. Dziewczyna nie ma rodzeństwa, mieszka z nieco zakręconą...

Lustro | 2013-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2013

Do serii "Dary Anioła" Cassandry Clare zabierałam się bardzo długo, przerażała mnie liczba tomów i to, że cykl nie został jeszcze do końca napisany. W końcu jednak nadszedł ten dzień i zaczęłam czytać, a właściwie pochłaniać :) Poziom emocjonalny bohaterów na poziomie liceum, ale pal licho, wsiąkłam :) Od pierwszych stron mnóstwo się dzieje, liczne zwroty akcji i ciekawie zarysowane postaci sprawiają, że książkę czyta się "na wdechu". Główna bohaterka, Clary Fray, wychowana w poczuciu, że jest zwyczajnym dzieckiem, a mimo to odważna i niepokorna. Jace - ukształtowany przez ojca-tyrana, wrażliwy dzieciak skrywający się za maską sarkastycznego dupka. Simon - zakochany w Clary, cierpliwy przyjaciel, który napewno skończy ze złamanym sercem. I mój ulubiony Magnus Bane - czarownik, ekscentryk i charakter czarno-biały. Poza tym mnóstwo istot magicznych, czego tu nie ma: anioły, wampiry, wilkołaki, demony, faerie (tego jeszcze nie było), skrzaty, pomniejsze demony i czarownicy. Może ktoś...

televisorr | 2015-05-31
Przeczytana: 25 maja 2015

Spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Zupełnie innego świata, inaczej prowadzonej akcji, wątku romantycznego bardziej na boku, więcej kryminały, zgrozy, bólu, strachu. Spodziewałam się wszystkiego, czego de facto nie było. Rozczarowałam się, ale tylko tym, że wymyśliłam sobie zupełnie inny obraz tej książki. Okazała się książką fantasy dla nastolatków, która nie jest aż tak nafaszerowana tym, czym chciałam.
Właśnie z tych powodów wątpię, żebym w najbliższym czasie czytała dalsze części.

Jednakże jeśli mam patrzeć tylko po tym co przeczytałam, to jak dla mnie jest to bardzo smutna książka. Przez cały czas kibicowałam głównym bohaterom, a potem tak druzgocące rozwiązanie! Oby w przyszłych częściach okazało się to kłamstwem. Jak dla mnie trochę zbyt to wszystko było chaotyczne. I jednocześnie było tam za mało wyobraźni i tego "czegoś". To było zbyt zwyczajne i przewidywalne. Nic specjalnego. Widziałam całkiem sporo potencjału i możliwości ciekawych wątków, ale za mało, żeby mnie...

Ravenna | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Tak nie można. Autorka jest bez serca. Tak się nie robi!
Oczywiście mówię tutaj o zakończeniu. Aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę sobie, jak teraz będą wyglądały kolejne dwie części. O zgrozo!
Czegoś takiego to ja się nie spodziewałam. Ba! Nie śniło mi się to w najgorszych koszmarach!
Pomijając zakończenie które wstrząsa chyba wszystkimi, książka jest świetna. Czyta się ją szybko, lekko. Nie ma długich przynudzających opisów, akcja toczy się szybko i rzeczowo. Niektóre odzywki postaci są po prostu niesamowite. Zakochałam się w tej książce, jednak muszę przyznać, że po następną sięgnę z niemałym wahaniem. Co tym razem się wydarzy? Czy znowu coś tak mnie zaskoczy, że szczęka powędruje mi do samej ziemi?

Na półkach