Miasto kości

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
wydawnictwo
Mag
typ
papier
Anna Gręda
7,75 (12635 ocen i 1505 opinii)

Opis książki

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Książka wprawdzie jest już uważana za klasyk w dziale literatury młodzieżowej. Zyskała rzesze czytelników, przez co doczekała się ekranizacji w 2013 roku. Sama oglądałam film i jestem nieco zawiedziona. Wiem, że nie da się zrobić filmu identycznego jak książka, ale moim zdaniem w filmie za dużo pozmieniali. Aktorzy spisali się świetnie, ale inaczej wyobrażałam sobie Jace'a. W moim odczuciu w filmie był taki sztywny i ponury, a przy tym stracił na swoim ciętym języku. Niemniej jednak fani książki powinni zapoznać się z ekranizacją.

Książka sama w sobie nie jest wielkim arcydziełem, ale warto zapoznać się z jej treścią. W tej recenzji jakoś się nie wyróżnię, gdyż jestem fanką pani Clare i jej twórczości.

A więc przenosimy się do świata Nocnych Łowców. Na początku poznajemy szesnastoletnią Clary Fray i jej najlepszego przyjaciela Simona. Clary nie ma rodzeństwa, żyje sama, ze swoją matką, oraz z Lukiem, przyjacielem rodziny, który często je odwiedza.

Pewnego wieczoru Clary wraz...

elyria | 2014-10-17

O serii Dary Anioła było głośno, jest i będzie. To typowa młodzieżówka, której teraz mamy na pęczki na księgarnianych półkach. Oczywiście ich tematem przewodnim jest romans nastoletnich bohaterów, najlepiej wampirów bądź innych stworów. Ta lektura nam przypomina taki właśnie schemat, ale…

Przenosimy się do świata Nocnych Łowców. Ich zadaniem jest chronić świat przed licznymi demonami, jak również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata – wilkołakami, wampirami, czarodziejami i wróżkami. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci, którzy rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu. Strzegą również trzech boskich przedmiotów: Miecza, Lustra i Kielicha. Od tysięcy lat strzegli wspomnianych przedmiotów, aż do Powstania pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine'a. Od Powstania minęły lata. A Kielich zaginął...
Poznajemy szesnastoletnią Clary Fray. Dziewczyna nie ma rodzeństwa, mieszka z nieco zakręconą...

Lustro | 2013-11-27
Przeczytana: 25 listopada 2013

Do serii "Dary Anioła" Cassandry Clare zabierałam się bardzo długo, przerażała mnie liczba tomów i to, że cykl nie został jeszcze do końca napisany. W końcu jednak nadszedł ten dzień i zaczęłam czytać, a właściwie pochłaniać :) Poziom emocjonalny bohaterów na poziomie liceum, ale pal licho, wsiąkłam :) Od pierwszych stron mnóstwo się dzieje, liczne zwroty akcji i ciekawie zarysowane postaci sprawiają, że książkę czyta się "na wdechu". Główna bohaterka, Clary Fray, wychowana w poczuciu, że jest zwyczajnym dzieckiem, a mimo to odważna i niepokorna. Jace - ukształtowany przez ojca-tyrana, wrażliwy dzieciak skrywający się za maską sarkastycznego dupka. Simon - zakochany w Clary, cierpliwy przyjaciel, który napewno skończy ze złamanym sercem. I mój ulubiony Magnus Bane - czarownik, ekscentryk i charakter czarno-biały. Poza tym mnóstwo istot magicznych, czego tu nie ma: anioły, wampiry, wilkołaki, demony, faerie (tego jeszcze nie było), skrzaty, pomniejsze demony i czarownicy. Może ktoś...

asia20100 | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Jestem oczarowana tą książką! Jest fantastyczna! Wciąga tak, że zapomina się o bożym świecie. Nie potrafiłam się od niej oderwać!! Akcja toczy się praktycznie przez cały czas, przez co książka trzyma w napięciu, nie znajdziemy w niej nudnych momentów! Wzbudza przeróżne emocje i uczucia: radość, zaskoczenie, szok ale także współczucie i żal… Wszystko jest ze sobą fajnie połączone, autorka stworzyła rewelacyjny, barwny świat. Opisy są tak dokładne, że bardzo łatwo można sobie wyobrazić opisywane miejsca ;) Do tego bohaterowie wzbudzają wielką sympatię, a ich teksty czasami rozśmieszały mnie do łez :)
Polecam!
Jeżeli ktoś lubi fantastykę, książkę uważam za obowiązkową lekturę!

hiddenheart | 2010-07-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Uwielbiam tę książkę! Świetna fabuła i postacie (szczególnie Jace :D), szybko się ją czyta i nie można się od niej oderwać. Pierwszy rozdział nie podobał mi się, ale im więcej stron przeczytałam tym bardziej moje odczucia się zmieniały :) Polecam!

talka | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Cassandra Clare przenosi nas do świata pełnego wilkołaków, wampirów, półaniołów, demonów... świetny klimat, który nie pozwala odłożyć książke:)

Veroniqusia | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Tytuł: Miasto Kości
Autor: Cassandra Clare
Wydawnictwo: MAG
Ocena: 9/10

Disaster | 2014-04-09

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

Recenzentka | 2013-08-20

Jeśli z jakichś powodów obawiacie się tej książki, że Wam się nie spodoba, że jesteście za starzy lub za młodzi, nie macie powodów do obaw. Jest w sam raz. I jeśli kolejne części będą równie nieprzewidywalne, a akcja będzie wręcz z nich wyciekać, tak długo jak seria będzie się pojawiać, tak chętnie będę ją kupować. Bo naprawdę warto.
Zapraszam do przeczytania całej recenzji: http://recenzentki-ksiazkowe.blogspot.com/2013/08/miasto-kosci.html

Dominique9030 | 2009-12-31
Przeczytana: październik 2009

rzadko tak piszę o książkach, ale poprostu ją uwielbiam! ;) polecam wszystkim miłośnikom fantasy, romansu a także dobrego humoru ;)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto