Okładka książki Miasto kości

Miasto kości

Autor:
Cykl: Dary Anioła (tom 1)
tłumaczenie
Anna Reszka
City of bones
wydawnictwo
Mag
typ
papier
Anna Gręda
7.72 (9932 ocen i 1220 opinii)

Opis książki

Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami...

Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli boskich przedmiotów. I było tak aż do Powstania, wojny domowej, pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął…

źródło opisu: http://www.mag.com.pl/

Polecamy

Opinie czytelników
Sidney | 2011-07-27
Przeczytana: 22 maja 2011

Lekka, przyjemna lektura, dobrze się czytało.
Jednak mimo wszystko dla mnie nic specjalnego. W prawie każdej książce młodzieżowej tego typu główna bohaterka bardzo mnie irytuje i ta książka nie byla wyjątkiem, chociaż pamiętam, ze nawet bardziej wkurzający był Simon.

Fajną postacią był Jace, chociaż według mnie troche przesłodzoną. Może nie "chodzący ideał" ale dużo mu do tego nie brakowało. Gość który na każdą okazję ma jakiś fajny, ironiczny tekst. Za tą ironią krył się oczywiście jakiś wewnętrzy ból, ale mniejsza o to, były śmieszne :P

Po przeczytaniu książki nie odczuwałam żadnych szczególnych emocji - ani pozytywnych, ani negatywnych.

Nathalie | 2014-01-01
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Pierwsza książka jaką kupiłam - owszem, nie sobie lecz koleżance ale mniejsza o to :P - koleżanka przeczytała, poleciła to mi i mojej przyjaciółce jednak ja tam dalej jakoś tak nie dałam się w to wciągnąć, jednak widząc ich szał na punkcie tego w końcu wzięłam i przeczytałam... i... no rewelacja. Szybko się czyta, ciekawa fabuła, oczywiście fajne postacie, szczególnie ci łowcy są ciekawi, bo tam Clary to oklepany temat, 16 lat tradycyjnie rude włosy uparta i rozkochująca w sobie tego niedostępnego, aroganckiego Jace'a... Czy tylko ja zauważyłam, że w tych romansidłach dla nastolatek największe powodzenie mają szesnastolatki o rudych włosach? Powoli robi się to nudne, ale i tak uwielbiam ten typ książek.
No i blablabla... fabuła super, tu zostaje porwana Clary matka, tu miłostki i potem załamka bo to niby Jace jest bratem Clary, tu zaś zazdrość Aleca, Hodge zdrajca, i ten Magnus, no ogółem autorka nie zanudza.
Oczywiście polecam :P

Dominique9030 | 2009-12-31
Przeczytana: październik 2009

rzadko tak piszę o książkach, ale poprostu ją uwielbiam! ;) polecam wszystkim miłośnikom fantasy, romansu a także dobrego humoru ;)

Natalia-Lena | 2010-08-12

W natłoku ,,młodzieżówek", w które obfitują półki w każdej księgarni, łatwo teraz znaleźć książkę, w której tematem przewodnim jest słodki niczym pudrowy cukierek romans nastoletnich bohaterów. Do tego obowiązkowo przebiegający w tle wampir czy inny skrzydlaty bądź włochaty stwór i mamy bestseller. W przypadku ,,Miasta Kości" nie jest inaczej, ale...
Nastoletnia Clary spędza czas na malowaniu i spotykaniu się ze swoim przyjacielem Simonem, sympatycznym okularniku aspirującym do bycia gwiazdą rocka. Pewnego dnia, podczas imprezy w klubie, Clary zauważa grupkę nieznajomych, którzy mają przy sobie broń i najwyraźniej zamierzają kogoś zranić. W naszej bohaterce budzą się pokłady odwagi i śledzi ona tajemniczą grupę. Okazuje się, że ów osób widzieć absolutnie nie w powinna, a jeśli ich widzi, to nie do końca jest człowiekiem. Tak poznaje Nocnych Łowców. W tym przypadku powiedzenie, że ,,odwaga to pierwszy stopień do piekła" (a przynajmniej jego przedsionka) sprawdziło się dosłownie. Od t...

Fantasmagoria | 2013-12-03

Książka jest prześwietna. Jak zresztą wszystkie dzieła Cassandry Clare. Wszyscy, którzy zestawiając ze sobą dwie dwie serie (mam tu na myśli Dary Anioła i Diabelskie Maszyny) napisane przez wyżej wymienioną panią, uważają, iż są one prawie identyczne tkwią w jakże ogromnym błędzie. Cóż, faktem jest to, że oba cykle opowiadają o życiu Nocnych Łowców, bynajmniej z innych epok(!), a charakter Jace'a z Darów Anioła zostaje podzielony na dwie części i w taki oto sposób powstaje Will wraz z Jemem w Trylogii DM (jest to oczywiście tylko i wyłącznie mój domysł, chociaż kto wie, może tkwi w tym choć malutkie ziarnko prawdy) więc są oni podobni pod wieloma względami w dość dużym stopniu do siebie, a jakże!
Prawdę rzekłszy książka nie zwaliła mnie z nóg. Być może dlatego, że pierw wparowałam do kina na premierę zekranizowanego tegoż właśnie tomu, a dopiero później ujęłam go w dłonie i zmusiłam się do przeczytania. Tak, zmusiłam się ,bo było ciężko, ponieważ dowiedziałam się o wszystkim z filmu i...

Quinn | 2013-08-31
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Najlepsza z "Darów Anioła".
Postać tajemniczego, zabójczo przystojnego Jace'a, który zawsze wie, co powiedzieć od początku mnie zaintrygowała. Niemniej Clary, która może i jest niekiedy nieostrożną ale z pewnością interesującą bohaterką.

Clary Fray to niska, obdarzona pięknymi rudymi lokami nastoletnia artystka, nie przywiązująca zbytniej wagi do tego, jak się ubiera. Przyjaźni się z Simonem i wraz z nim wybiera się pewnego sierpniowego wieczoru do klubu - Pandemonium. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że już niebawem jej życie wywróci się do góry nogami. Dowie się kim jest, co ukrywała przed nią jej matka i kim jest Valentine, zbuntowany Nocny Łowca, który powraca na czele armii demonów by wszystko zniszczyć...

Ravenna | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Tak nie można. Autorka jest bez serca. Tak się nie robi!
Oczywiście mówię tutaj o zakończeniu. Aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę sobie, jak teraz będą wyglądały kolejne dwie części. O zgrozo!
Czegoś takiego to ja się nie spodziewałam. Ba! Nie śniło mi się to w najgorszych koszmarach!
Pomijając zakończenie które wstrząsa chyba wszystkimi, książka jest świetna. Czyta się ją szybko, lekko. Nie ma długich przynudzających opisów, akcja toczy się szybko i rzeczowo. Niektóre odzywki postaci są po prostu niesamowite. Zakochałam się w tej książce, jednak muszę przyznać, że po następną sięgnę z niemałym wahaniem. Co tym razem się wydarzy? Czy znowu coś tak mnie zaskoczy, że szczęka powędruje mi do samej ziemi?

Kestrel | 2013-07-31

Ukryty świat Nocnych Łowców.

Dopiero niedawno w moje ręce trafiła pierwsza książką z trylogii Dary Anioła i natychmiast zaczęłam ją czytać, a właściwie to pochłaniać w zaskakującym tempie. Wystarczyły mi trzy dnia na pokonanie odległości od pierwszego rozdziału aż po epilog i było warto, zdecydowanie sięgnę po kolejne części. Skupmy się jednak na „Mieście Kości”, którego akcja rozpoczyna się w klubie o nazwie Pandemonium. Autorka nie bawi się w niepotrzebne wydarzenia, które nie mają wpływu na fabułę, tylko już na wstępie przedstawia nam głównych bohaterów. Możemy domyślić się jednego, że dostarczą nam oni mnóstwo atrakcji oraz emocji.

„-Co to jest?
-Dziewczyna - odparł Jace (...) - Na pewno widywałeś je wcześniej. Twoja siostra też nią jest.”*

Wszystko skupia się na tajemniczym świecie Nocnych Łowców, na których Clary natrafiła we wspomnianym wcześniej klubie, a którzy stali się dla niej wielką zagadką. Kim tak naprawdę są? Dlaczego zabijają, jak sami twierdzą demony? Nie ma poj...

Tetiisheri | 2013-09-29
Przeczytana: 22 września 2013

„Miasto kości” to pierwszy tom cyklu Dary Anioła i jednocześnie debiut Cassandry Clare. Powieść odniosła spektakularny sukces na całym świecie, a obecnie w Polsce przeżywamy go na nowo za sprawą ekranizacji w reżyserii Heralda Zwarta oraz wznowienia serii przez Wydawnictwo MAG. Pierwszy tom cyklu dostępny jest w dwóch nowych okładkach, jedna z nich to okładka filmowa. Oprawa graficzna nowych powieści jest naprawdę oszałamiająca i niewątpliwie oddaje klimat opisany przez autorkę. Dary Anioła to bez wątpienia fenomen, choć są i tacy, którym seria całkowicie nie przypadła do gustu. „Miasto kości” porwało mnie na wiele sposobów. Fantastyczna fabuła, ciekawe kreacje bohaterów, mknąca akcja i zaskakujące rozwiązania to tylko niektóre walory powieści.

Clarissa Fray , główna bohaterka „Miasta kości” pewnego dnia wraz z przyjacielem Simonem Wybiera się do klubu Pandemonium, w którym jest świadkiem dziwnego zdarzenia mającego miejsce na zapleczu klubu. Ciekawość zwycięża i Clary postanawia przy...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto