Objawienia Maryjne w Polsce

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Maryja, Objawienia Maryjne, Religia
religia
Konrad

Miejsca objawień, spotkania zwykłych ludzi z Maryją i ich owoce! Książka w przystępny i interesujący sposób opisuje 10 najbardziej znanych objawień maryjnych w Polsce: w Licheniu, w Gietrzwałdzie, na Wiktorówkach, w Janowie Lubelskim, w Szczyrku, Krasnobrodzie, Świętej Lipce, Przyłękowie, Płonce Kościelnej k. Białegostoku, Matemblewie, Przyłękowie. Oprócz informacji faktograficznych zawiera krótkie opowiadania obrazujące historię objawień.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/572/objawienia-maryjne-w-polsce

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/572/objawienia-maryjne-w-polsce

Szymon | 2014-05-31
Przeczytana: 31 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy pada hasło „objawienia Maryjne” większość ludzi wędruje myślami do Fatimy, Lourdes czy też Medziugorie (swoją drogą te ostatnie są wciąż badane, a stosunek Kościoła do nich jest raczej negatywny – podejrzewa się, iż tak naprawdę są to widzenia diabelskie). Dzieje się tak, ponieważ są to niezaprzeczalnie najbardziej znane objawienia. Ale warto znać także miejsca na terenie naszego kraju, w których ukazywała się Maryja. A jest ich całkiem sporo.

O autorce słów kilka: Maria Spiss urodziła się w 1977 roku. Jest absolwentką wydziału filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Studium Literackiego UJ oraz Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie.

Maryja. Postać zdecydowanie wspaniała, piękna, dostojna. Matka samego Boga. Można by więc oczekiwać, że jeżeli już „pofatyguje się” na ziemię, aby się komuś ukazać, to będzie tą osobą jakiś człowiek bogaty, wykształcony, wpływowy, ktoś z elity...