Sekrety królewskiego łoża

Tłumaczenie: Zofia Kaliska
Wydawnictwo: Printex
Basia_

Zapewne większość z nas, czytelników, potrafiłaby wymienić przynajmniej kilku polskich królów i powiedzieć cokolwiek o ich zasługach dla ojczyzny. Ale niewielu wie, jak układało się prywatne życie naszych koronowanych głów. Autorka książki - historyk Zofia Kaliska - przedstawia tu w porządku chronologicznym intymne perypetie ośmiu naszych królów: Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego,...

Autorka książki - historyk Zofia Kaliska - przedstawia tu w porządku chronologicznym intymne perypetie ośmiu naszych królów: Bolesława Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Zygmunta I Starego, Zygmunta I Augusta, Władysława IV Wazy, Augusta II Mocnego, Stanisław Leszczyńskiego oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oczywiście, ich podboje i perypetie miłosne zwykle nie pozostawały bez wpływu na losy naszego kraju w tamtych czasach.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/sekrety-krolewskiego-loza/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/sekrety-krolewskiego-loza/

Sylwia | 2015-03-19
Przeczytana: 12 marca 2015

Książka pozwala poznać naszych władców od innej strony:) Można się przy niej rozerwać i zrelaksować a przy okazji zakosztować skandali dworskich:)

Anna | 2014-08-02
Przeczytana: 29 lipca 2014

Po lekturze tej książki jedno jest pewne - nie jestem w stanie zgodzić się z ostatnim zdaniem opisu książki - choć interesuję się historią to jednak ta lektura znudziła mnie...