Prawo Pracy

Wydawnictwo: LexisNexis
9788376204404
prawo, praca

Podręcznik Prawo pracy ujmuje całościowo problematykę prawa pracy – z uwzględnieniem najnowszych zmian w Kodeksie pracy – w tym zagadnienia ogólne, prawo stosunku pracy, prawo ochrony pracy i zbiorowe prawo pracy. Atutem książki są wyczerpujące odwołania do polskich i unijnych aktów prawnych oraz ich wnikliwa analiza, uwzględniająca aktualne poglądy nauki prawa pracy, orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz współczesne realia społeczne i gospodarcze.

Książka jest adresowana głównie do studentów prawa, a także – ze względu na przystępność wykładu – działaczy związkowych oraz pracodawców.

W celu ułatwienia nauki wprowadzono pogrubienia podkreślające ważne partie materiału, piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów nie tylko tuż przed egzaminem oraz numery boczne umożliwiające szybkie odnalezienie w tekście książki pojęć z indeksu.

źródło opisu: Wydawnictwo LexisNexis, 2012

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.lexisnexis.pl/prawo/32702,prawo-pracy.html

artemis | 2014-05-01
Przeczytana: 16 maja 2014

W szoku jestem ;)

Taka ciekawa książka a tak mało ocen i opinii ;)

Zacznę zatem. Mimo że poznałam dopiero pierwsze 3 rozdziały (za cholerkę nie wiem jak dobrnę do końca a mam całą mieć w jednym paluszku) jestem pod ogromnym wrażeniem łatwości z jaką czyta się omawianą pozycję. Interesujący, bogaty język, trafiające w sedno problemu przykłady, niepowtarzalny styl a przede wszystkim waga z jaką autorka podchodzi do detali to cechy wyróżniające "Prawo pracy". Dużą zaletą jest również rozmiar: książkę z powodzeniem można zabrać ze sobą do pociągu czy autobusu: ( zakładając że masz torebkę wielkości walizki) sprawdza się idealnie w każdym miejscu i czasie.
Każdy kolejny rozdział to nowa pasjonująca przygoda, odkrycie czegoś do tej pory nieznanego (jak się nie chodziło na wykłady przez cały rok to teraz trzeba w tydzień "odkrywać"). Z dużą niecierpliwością czekam na zakończenie. Jestem pewna że miło mnie zaskoczy.
Zdecydowanie polecam!