Cywilizacja żydowska

Wydawnictwo: Antyk
--- szechter

Niniejszy tom poświęcony jest cywilizacji żydowskiej i jej wpływowi na cywilizację łacińską. Według Konecznego ten wpływ jest znaczny i na ogół ujemny. Reprint wydania z 1943 roku.

źródło opisu: http://www.antyk.org.pl/ksiazki/ko-06.htm

źródło okładki: google

Slavis | 2017-01-03

Książka, która z pewnością nie spodoba się miłośnikom poprawności politycznej. Jest to dzieło analizujące cywilizację żydowską na podstawie jej historii oraz ksiąg liturgicznych a także innych, które się wykształciły z czasem, a stały się bardzo ważne dla Żydów. Wnioski płynące z analizy stawiają Żydów w nie zawsze najlepszym świetle, ale należy pamiętać o tym, że badania prowadzone były na solidnych źródłach, które są święte dla samych Żydów oraz, że książka była pisana w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, a zatem kiedy jeszcze nie istniała polityczna poprawność. Czyni to pozycję tym bardziej cenną, jako, że mało jest dzisiaj krytycznego spojrzenia na Naród Wybrany, za to dużo autocenzury w badaniach naukowych na jego temat.

ZłaKrólewna | 2013-09-08

Książka ciekawa, tym bardziej jako książka "zakazana". Dostałam ją przez przypadek od babci, potem, na zajęciach porównywaliśmy fragmenty Cywilizacji Żydowskiej oraz Strachu. To mnie zachęciło do zapoznania się z tą pozycją. Jedynym mankamentem jest niestety to, że ze względu na język jakim jest pisana, oraz w przypadku tego wydania - na czcionkę, strasznie ciężko się ją czyta.

russiansnob | 2018-03-02
KRCK | 2017-12-25