Listy 1906-1914

Tłumaczenie: Robert Reszke
Wydawnictwo: KR
literatura piękna
Róża_Bzowa

Publikowane w niniejszym tomie listy zostały wybrane z trzytomowego zbioru listów Carla Gustava Junga. W sumie zachowało się około 1600 listów do różnych adresatów, wspomniane wydanie obejmuje 1000 listów. Jung prowadził bardzo obfitą korespondencję. Listy dobierano tak, aby wybór dał przynajmniej zarys problematyki, jaka w danym czasie zajmowała Junga.

źródło opisu: Wydawnictwo KR, 2011

źródło okładki: własne

Freudysta | 2017-08-26

Znakomicie wydane listy tej wielkiej historycznie dwójki, chylę czoła! Trochę smutno mi się nawet zrobiło jak skończyłem czytać ostatni list. Listy te mają nie tylko wymiar historyczny, naukowy i psychologiczny ale i sentymentalny. Można było sobie samemu przypomnieć jakie to były niezapomniane czasy gdy oczekiwało się od kogoś na list... Książka ukazuje wielkie lata przyjaźni Freuda i Junga, jak się narodziła, jak ewoluowała oraz także jak i zgasła. Czytając ją można spojrzeć na Freuda i Junga z nieco innej perspektywy niż ukazują to media, oraz tej która zazwyczaj drzemie w naszej głowie. Jak dla mnie 300 stron to w tej sytuacji za mało, chciałoby się przeczytać kolejne 300, mimo to daje maxa! Te listy na to zasługują! Z czystym sumieniem polecam! :)