Egipt, podróże
Monika

Egipt to kraj z historią w rozmiarze XXL. Tu czas budowy świątyń i trwania dynastii faraonów mierzy się setkami lat, a zabytki nie mają sobie równych. Nic zatem dziwnego, że od wieków fascynują oraz inspirują pisarzy, filmowców i zwykłych ludzi. Wyrusz z nami na spotkanie niezwykłego Egiptu i dowiedz się jakie sekrety kryją piramidy, dlaczego grób Tutenhamona jako jedyny ocalał przed rabusiami oraz skąd wzięły się mumie? Podczas podróży popłyniemy feluką, dosiądziemy wielbłąda, odwiedzimy pustynię i odkryjemy barwny świat raf koralowych. Odczytamy hieroglify, znajdziemy Nilometr i potargujemy się na barwnym targu. Egipt po rewolucji jest nadal intrygujący!

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: G+J RBA

Blondynaaa | 2019-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2019

W Egipcie byłam nie raz nie dwa. Po tej książce (książeczce - chyba będzie lepiej) nie spodziewałam się odkryć nic nowego, jednakże liczyłam na dobrze opisaną, przeplataną ciekawostkami historię podróży państwa Kobus. A co dostałam w zamian? Byliśmy, zwiedziliśmy, dzieciom się podobało mniej bądź bardziej i koniec. Przepraszam za uproszczenie ale tak to wygląda. Sądzę, że każdy, dosłownie każdy, kto będzie chciał zwiedzić Egipt chociaż raz, po powrocie będzie w stanie wydać coś takiego. Zapoznanie się ze zwykłym przewodnikiem po Egipcie będzie dużo lepsze niż opis jaki nam tutaj zafundowano. Jedynym plusem są zdjęcia. Większość z nich jest naprawdę dobra ale co z tego jak są w wersji miniaturowej? Może w sytuacji kiedy po każdym opisie (krótkim z resztą) znajdowało się kilka zdjęć w większym formacie to całość nie wypadłaby aż tak słabo. Na chwilę obecną zastanawiam się jaki był cel wydania tej książki.

Iara | 2017-06-30

Nie obraziłabym się za coś mniej miniaturowego, na ładnym papierze, ze zdjęciami przeplecionymi w tekście. Momentami bardziej, momentami mniej ciekawa.

mmena | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Opowiadanie o Egipcie, ciekawie i z pasją. Do tego świetne zdjęcia.

Monika | 2013-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Nie sięgnęłam po tę książkę, żeby dowiedzieć się czegoś nowego o moim ukochanym Egipcie (zresztą niczego nowego się nie dowiedziałam).
Sięgnęłam po tę książkę, bo uwielbiam czytać lub/i słuchać o tym, jak inni widzą ten jedyny w swoim rodzaju kraj.
Twierdzę, że Egipt albo się kocha albo nienawidzi, nie znam nikogo, kto powie, że lubi Egipt trochę lub jest mu ten kraj obojętny. Egipt wyzwala emocje i za to między innymi go kocham :)
Książka na nowo rozbudziła moją ochotę na wakacyjny wyjazd do Kairu z pominięciem miejscowości turystycznych.