Nocny złodziej. Mocne Słowo dla czekających na świt

Seria: Jestem legendą
Wydawnictwo: Gloria24.pl
religia
Ursa

Nocny Złodziej to niezwykłe słowo o. Adama Szustaka OP, które w grudniu 2012 roku obiegło cały świat. Dziesiątki tysięcy Polaków przesłuchało je i zechciało się nim podzielić, tworząc wielką grupę osób poszukujących życia w mocy błogosławieństwa. W ciągu miesiąca rekolekcji wysłuchano 500 000 razy. Zestaw stanowi książka pod tytułem Nocny Złodziej oraz dwie płyty z pełnym nagraniem...

Zestaw stanowi książka pod tytułem Nocny Złodziej oraz dwie płyty z pełnym nagraniem rekolekcji.
Daj Bogu TERAZ działać w swoim życiu.
Idea rekolekcji opiera się na tym, że kiedy słuchamy Bożego słowa, Bóg chce natychmiast przychodzić do nas i działać. Każda część rekolekcji ukazuje jakiś rejon naszej słabości, grzechów albo pragnień i marzeń o szczęściu. Pokazuje Boga, który TERAZ chce działać, uwalniać i obdarzać łaską. Nie ma mowy o teorii, ale jest próba wprowadzenia w życie Bożych wskazań tu i teraz.
Pierwsza to dziewięć konferencji poruszających krótko, ale precyzyjnie tematy związane z poszczególnymi obszarami naszego życia. Każdy odcinek kończy się wspólną modlitwą. Jest to wołanie, aby Bóg zaczął działać tu i teraz w Twoim życiu.
1) Złodziej
Dlaczego powinieneś posłuchać lub ponownie wrócić do rekolekcji? Dlaczego nadszedł czas, aby zrealizować wspaniały plan Twojego życia, a nie tkwić w ciemności, lenistwie i opieszałości?
2) Noc
W jakim momencie Bóg chce zawrzeć z Tobą przymierze? Może tak jak z Abramem – w wielkim jego pogubieniu, strachu i trudnych wspomnieniach z przeszłości?
3) Samotność
O trudnych relacjach i przeraźliwej samotności oraz o tym, gdzie każdy opuszczony ma iść, by się „ogrzać”
4) Miłość
Historia wielkiej radości i totalnego szaleństwa z Twojego powodu..., na które czeka sam Bóg (!!).
5) Niewola
Słowo o tych i dla tych, którzy są uzależnieni od innych ludzi. O chorych relacjach i konkretnym sposobie na wydostanie się z tego typu powiązań.
6) Ślepota
O tym, jak widzieć świat takim, jaki jest. O wyjściu ze zła i totalnego pomieszania, które dosięga nasze życie.
7) Uzdrowienie
O tym, dlaczego nieustannie przez nasze życie przechodzi anioł zagłady i co jest jedyną ochroną przed nim i przed wszelkim nieszczęściem. Cudowna historia uzdrowienia oraz modlitwa za tych, którzy nie widzą ratunku w swoim życiu.
8) Furtka
Kroki do radykalnego odcięcia się od zła oraz dowody na to, że... sami nie potrafimy tego zrobić.
9) Rozrzutność
Nagranie w szczególności dla tych, którzy mają za dużo spraw, za dużo ludzi wokół, za dużo rzeczy do załatwienia. Słowo o Bogu, który dociera z mocą bez względu na czas i miejsce słuchania tego nagrania, oraz wielka modlitwa za każdego, kto słucha Nocnego Złodzieja.
Na drugą część składają się trzy kazania i trzy długie konferencje z licznymi przykładami, które z łatwością można odnieść do swojego życia.
O prawdziwym bliskowschodnim mydle.
O braku wiary.
O dnie studni.
O owcach w cętki.
O Bogu skaczącym.
O niemożliwym.
O genialnym Złodzieju.

O REKOLEKCJACH NOCNY ZŁODZIEJ
Nocny Złodziej to rekolekcje, które w pierwszym miesiącu zostały odsłuchane około 500 000 razy. Lotem błyskawicy nauczanie rozeszło się po 110 krajach świata, w których Polacy sami odsłuchiwali nagrania i przekazywali je dalej. Rekolekcje stały się przyczyną wielu wspaniałych zmian w życiu słuchaczy, o czym świadczą tysiące listów i świadectw.
To Słowo chce przyjść rozwiązać to, co zaplątane; chce Cię uwolnić.
o. Adam Szustak

źródło opisu: Wydawnictwo Gloria24.pl

źródło okładki: Wydawnictwo Gloria24.pl

venezja1983 | 2017-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2017 ROK, Audiobook
Przeczytana: 03 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Audiobook podzielony na dwie części. Pierwsza to dziewięć konferencji poruszających krótko, ale precyzyjnie tematy związane z poszczególnymi obszarami naszego życia:
1) Złodziej
6) Ślepota
7) Uzdrowienie
8) Furtka
9) Rozrzutność

Fragmenty Pisma Świętego w interpretacji o. Adama możemy zrozumieć w zupełnie inny sposób niż kiedy czytamy Biblię sami lub słuchamy w Kościele. Każdy fragment znajduje odniesienie do sytuacji, w której się znajdujemy.

"Bóg zawsze nas kocha, nawet kiedy grzeszymy (...) Do Boga miłość przyciąga. On miłością porywa. Jak się Go pozna tak kochającego, to w sercu jest tylko jedna odpowiedź: ja chcę Cię kochać tak samo, skoro Ty jesteś kimś tak niezwykłym. Tylko, że my tak...

ania | 2017-05-03
Przeczytana: 15 lutego 2017

Rewelacja, te rekolekcje były dla mnie punktem zwrotnym. Ojciec Adam otworzył mi oczy i pozytywnie nakręcił. Dziekuje z całego serca i na pewno wrócę jeszcze do nich kiedyś. Polecam każdemu tym wierzącym i mniej wierzącym tym co mają jakiegoś dola w życiu ale tym co nie mają też. Porostu trzeba przeczytać albo posłuchać, ja słuchałam.

LibraryGirl | 2016-04-11
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2016
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Wydaje mi się, że słowa o. Szustaka robią na mnie większe wrażenie, kiedy ich słucham, niż czytam.

Anna | 2013-08-24

Po prostu piękne.