Hydrogeochemia. Strefy aktywnej wymiany wód podziemnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Ursa

Podręcznik prezentuje teoretyczne podstawy hydrogeochemii oraz aktualną problematykę genezy i przekształceń składu chemicznego wód podziemnych oraz możliwości ich wykorzystywania. Przedstawia charakterystykę substancji występujących w wodach podziemnych oraz czynników i procesów odpowiedzialnych za kształtowanie ich stężeń. Szeroko uwzględnia zagadnienia antropogenicznych przekształceń chemizmu wód podziemnych i problemy ochrony ich jakości. Bogato ilustrowany podręcznik przeznaczony jest dla studentów hydrogeologii, ochrony wód, geologii, sozologii, geografii, gospodarki wodnej, ochrony środowiska, inżynierii środowiska i melioracji.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN

źródło okładki: Wydawnictwo Naukowe PWN

krawiec93 | 2016-05-31
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo dobra książka..co prawda nie przeczytałam jej jeszcze w całości od deski do deski..ale już 2 czy 3 razy wypożyczałam i z każdym razem mi się przydała.
Pisana łatwym zrozumiałym językiem, przedstawiająca naprawdę istotne rzeczy.