Wierna żona

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
Den trofaste hustru
literatura piękna
Rita

"Kochamy się od niepamiętnych czasów i musimy kochać się nadal, a nic więcej o sobie nie wiemy! Myśl ta napełniła ją nieskończonym ale i słodkim żalem. To była rezygnacja, wiedziała jednak,że ta rezygnacja to szczęście. A szczęście trzeba brać takim jakie jest." Norwegia. Małżeństwo Natalii i Sigurda opiera się na wzajemnym szacunku i miłości. Oboje są niezależni, pracują, są dla siebie...

Norwegia. Małżeństwo Natalii i Sigurda opiera się na wzajemnym szacunku i miłości. Oboje są niezależni, pracują, są dla siebie partnerami, jedyne czego brak odczuwają to dzieci, których nie mogą mieć z nieznanych przyczyn. Po szesnastu latach bycia razem Tali cały czas z radościa przygotowuje mężowi kolacje, cieszy się wspólnie spędzanym czasem, rozmową, czułością. Żyje tu i teraz. Jej sercu niczego nie brak, czego nie można powiedzieć o Sigurdzie. Żona wyczuwa przygnębienie męża, jednak nie wiem co jest jego przyczyną. Czy to możliwe że osoba którą tak dobrze znamy w głębi swojego serca chowa zupełnie nie znane nam tęsknoty, pragnienia o które byśmy jej nie posądzili. Czy można dokonać nowego wyboru swojej drogi życia po tylu latach małżeństwa? Czy wierność jest wyborem, czy leży w naszej naturze? Ile można dowiedzieć się o sobie, gdy stajemy w obliczu kryzysu, nowego spojrzenia na znaną i bliską nam osobę. Niewiele potrzeba by odejść w świat marzeń, lecz trzeba pamiętać, że każdy nasz krok ma swoje konsekwencje.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mewa | 2017-01-16
Przeczytana: 2017 rok

Opowieść o wiernej żonie, która spełnienie czuje tylko u boku męża. To on mimo zdrady jest dla niej szczęściem, wiarą, spełnieniem.Dla niego porzuca wielkomiejskie życie i przeprowadza się do małego miasteczka.Oddana Natalia jadąc do męża stwierdza:''Nigdy w życiu nie pożałuję tego.''

Marago | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

Trudno wystawić opinię książce napisanej przez noblistkę. Mogę jedynie stwierdzić iż pozycja ta jest dużo słabsza od "Krystyny córki Lavransa", "Olafa syna Auduna" czy "Jenny".Jej mocną stroną jest intryga, język, opisy - postaci, otoczenia, przyrody. Mistrzostwo. Natomiast niektóre rozważania, choć bardzo ważne dla świata i człowieka, o charakterze uniwersalnym, są po prostu nudne. Mimo wszystko jest to książka warta przeczytania. Polecam.

Rita | 2013-08-16
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Piękna opowieść - o zawiłościach ludzkiego serca, o tym, że nigdy nie możemy powiedzieć, że faktycznie kogoś znamy. Skąd wiemy co jest w głębi jego serca? Ale obyśmy wiedzieli. Autorka stawia pytania które warto sobie zadać. Bardzo ciekawe zakończenie. Oprócz tego co napisałam w opisie książki, powieść poruszyła mnie również ze względu na piękne, poetyckie opisy przyrody. Mam wielki szacunek dla autorki, polecam!