Liga Sprawiedliwości: Początek

Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Cykl: Liga Sprawiedliwości (Nowe DC Comics) (tom 1) | Seria: Nowe DC Comics!
Wydawnictwo: Egmont Polska
Justice League Volume One: Origin
komiksy
GiP

Najwięksi bohaterowie świata po raz pierwszy razem! Superbohaterowie wzbudzają strach na całym świecie. Jednak gdy seria dziwnych ataków sprowadza na Ziemię niebezpieczeństwo z innego wymiaru, będą musieli stanąć ramię w ramię... o ile zniosą siebie nawzajem! SUPERMAN, BATMAN, WONDER WOMAN, GREEN LANTERN, FLASH, AQUAMAN, CYBORG… Są młodzi i niedoświadczeni, aroganccy i zbyt pewni siebie, a każde z nich stanowi potężną siłę w walce dobra ze złem. Razem mogą być jedyną tarczą zdolną ochronić naszą planetę przed pozaziemskim złoczyńcą Darkseidem. Oto początek przygód LIGI SPRAWIEDLIWOŚCI! Album Liga Sprawiedliwości: Początek stworzyli wybitni artyści Geoff Johns i Jim Lee. To najbardziej wyczekiwany komiks ostatnich lat i najlepsze wprowdzenie do nowego uniwersum DC!

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/nowosci/komiks,1604.html

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/katalog/wyszukiwanie/galeria,2,1604.html

Planche | 2019-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Lekki i przyjemny komiks

GrzegorzIgnacy | 2018-06-05
Przeczytana: 19 października 2013

Od razu napiszę, że nie jestem ekspertem od komiksów i nawet nie będę zmyślał, że znam przygody wszystkich członków Ligii Sprawiedliwości z albumów im poświęconym. Podtytuł albumu to Początek uznałem zatem, że będzie dla mnie pierwszym etapem na drodze do poznania uniwersum DC Comics bez zbędnego nadymania się na to co było kiedyś, nie ważne lepsze czy gorsze. Każdego z bohaterów kojarzę z kreskówek, filmów i seriali, które były emitowane w latach dziewięćdziesiątych w telewizji - nic poza tym.
Autorzy albumu zaserwowali czytelnikowi świetnie narysowaną (dokładnie takie rysunki w komiksie uwielbiam) historię o powstaniu Ligii Sprawiedliwości, w której skład wchodzą Flash, Aquaman, Wonder Woman, Batman, Superman, Green Lantern i Cyborg, walczącej z super złoczyńcami pragnącymi zagłady świata. W komiksie nie zabrakło sporej dawki humoru sprawiającej, że całość jest wyjątkowo przyjemna w...

czomicz | 2018-04-24
Przeczytana: 04 marca 2018

Głębia scenariusza niniejszego albumu osiąga poziom kałuży po wiosennym deszczyku. Wiecie, takiej, która wysycha na słoneczku pięć minut po zakończeniu opadu...
Standardowy komiks superbohaterski - aż kipi od akcji, czyta się go bardzo szybko, a jeszcze szybciej o nim zapomina. Ot, typowy odmóżdżacz na wieczorny relaks po ciężkim dniu w pracy.
Całość okraszają, niczym wisienka na torcie, przepiękne rysunki duetu Jim Lee und Scott Williams (ach ta Wonder Woman - oczy ciężko od niej oderwać).
Podsumowując, Geoff Johns po raz kolejny ukazał swój "kunszt"... Cienizna...

Apfelbaum | 2017-08-01
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok, Komiksy
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Historia genezy Cyborga, oraz taka trochę bijatyka bez większego sensu. Lekkim plusem jest pokazywanie relacji pomiędzy bohaterami. Obrazki są na poziomie.

David | 2017-06-01

Trochę przeciętny fabularnie, taki po prostu średniak. Bardzo szybka akcja i dużo walki. Może warto sięgnąć ze względu świetne rysunki (w szczególności Hal Jordan i jego "materializacje", ale oczywiście nie tylko on).

mercator | 2017-04-16
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Warstwa tekstowa albumu jest, można by rzec delikatnie, uboga. Świeżości i oryginalności nadaje jej jedynie fakt ukazania przygód młokosów (dwudziestoparolatków?) w kostiumach superbohaterów. Ci tutaj typowe dzieciaki, może z wyjątkiem Batmana, który jako jedyny zachowuje fason najbardziej dojrzałej ze wszystkich postaci. Banalne teksty wygłaszane przez postaci bywają nawet śmieszne, jak chociażby w przypadku Wonder Woman zamawiającej lody czy już mniej narcystycznego Green Lanterna po rozmowie motywacyjnej Bruce'a.

Jeśli chodzi o warstwę graficzną - ta jest bezdyskusyjnie na najwyższym poziomie. To mainstreamowe dzieło doskonałego warsztatowo ilustratora, który w sposób mistrzowski rozgrywa każdą scenę, kadry i postacie. Plansze cieszą oko i zmuszają do studiowania każdego z detali.

Podsumowując całość jest jak film akcji gdzie kilku przystojniaków z cudownymi mocami i jedna ponętna gwiazda z właściwie uwydatnioną kobiecością stają się matematycznym pewnikiem do zapełnienia...

Izka | 2016-12-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Dla małych pasjonatów super bohaterów. Szybko się czyta.

apl | 2016-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Historia powstania JL mogła mieć bardzo duży potencjał, ale skończyła się fajnym komiksem bez szału... Akcja szybciutko płynie, czyta się błyskawicznie... a na koniec... no nic specjalnie w czytelniku nie pozostaje - nie ma efektu "wow" ani niczego wartego zapamiętania ;( szkoda

GrublukTheGrim | 2016-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Wiele osób narzeka na ten tom i w sumie nie wiem czemu. Owszem, fabuła jest tu bardzo prosta, ale czy zawsze musi być skomplikowana? W końcu w historiach o superbohaterach najczęściej o wartką akcję chodzi. I tej jest w albumie pod dostatkiem. Do tego wspaniałe ilustracje, szczypta humoru i przekomarzań herosów, potężny wróg, który ma niecne plany wobec całej ziemi (a jego motywacje nie są bynajmniej jednowymiarowe).
Tak więc tom pierwszy Ligi podobał mi się bardzo. Polecam wszystkim, którzy lubią dynamiczne, świetnie narysowane historie.

Henioo | 2015-10-27
Przeczytana: 26 października 2015

Co do treści tego komiksu, jestem nieco rozczarowany, ale co do formy, to I klasa!
Polecam wszystkim, lubiącym rozsmakowywać się w pięknych rysunkach...