120 prostych pytań i odpowiedzi. Bóg - Kościół - Wiara

Wydawnictwo: Święty Wojciech
religia
Monika

Czy Bóg istnieje? Dlaczego mamy tak wiele religii? Jaki sens ma nasze życie, skoro umieramy? Czym jest Trójca Święta? Dlaczego toczą się wojny, skoro ludzie modlą się o pokój? Co się stało z Maryją po śmierci Jezusa na krzyżu?Na te i wiele innych pytań, które nurtują człowieka, ojciec Delhez odpowiada w niezwykle przystępny i nowatorski sposób, z właściwym sobie optymizmem i pogodą ducha. Nie jest jego ambicją dostarczenie Czytelnikowi kompendium wiedzy teologicznej. Autor chce rzucić jedynie nieco światła na gnębiące wielu chrześcijan wątpliwości. Myślą przewodnią książki jest proste stwierdzenie: Bóg jest Miłością, a Miłość – Życiem!

źródło opisu: Matras

jarekao | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Spodziewałem się po niej dużo więcej. Bardzo krótkie odpowiedzi (po 1,5 strony) na ciekawe pytania. Książkę przeczytałem w 2 wieczory. W zasadzie to nic nowego się z niej nie dowiedziałem i kompletnie nic nie zostało mi w pamięci.