Czechy egzotyczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Czechy, Czechosłowacja, Czesi
Thrish

Czechy egzotyczne? Ano właśnie tak, wiele zaskoczeń spotyka nas po drugiej stronie Sudetów. Czy Wiemy, że do 26 marca 1939 r. w Czechosłowacji obowiązywał ruch lewostronny? Czy wiemy, że I Republikę Czechosłowacką ogłaszano pod biało-czerwonym sztandarem, identycznym jak nasz polski, niebieski trójkąt symbolizujący słowacką górę to uzupełnienie późniejsze, dopiero po dwóch latach istnienia republiki, dodany ugodowo pod naciskiem rozgoryczonych Słowaków i Morawian, gdyż ta barwa niebieska występuje na ich flagach i proporcach.

Fragment książki

źródło opisu: http://www.marszalek.com.pl/sklep/produkt/3369/czechy_egzotyczne.html

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl/sklep/produkt/3369/czechy_egzotyczne.html

rummenige | 2018-06-27

Uwaga spoiler - w książce nie ma nic egzotycznego. Zbiór kilku artykułów o kilku aspektach czeskiej historii, dla kogoś kto choć trochę się interesuje Czechami nic nowego tu nie ma, ze względu na formę nie są to szczególnie rozbudowane rozdziały. Niemniej jednak, jako wprowadzenie do tematów można rozważyć, czyta się całkiem dobrze (tylko te literówki i omyłki, korekty chyba nie było...).