Rzeź (książka + film)

Wydawnictwo: Edipresse
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Carnage
Booka

Bójka pomiędzy dwoma jedenastolatkami na miejscowym placu zabaw. Obrzęk warg, połamane zęby... Teraz rodzice "ofiary" zapraszają do domu rodziców "sprawcy", aby wyjaśnić sprawę w gronie dorosłych. Kulturalne przekomarzanie stopniowo przeradza się w ostrą kłótnię, która obnaża uprzedzenia, ograniczenia i groteskowe poglądy wszystkich uczestników spotkania. W tym piekielnie zabawnym pojedynku...

W tym piekielnie zabawnym pojedynku stawką będzie dobre imię i status każdego z uczestników. Żadne z nich nie uniknie rzezi.

źródło opisu: z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dodatek do filmu Romana Polańskiego, w postaci książki. Zaletą książki (prócz barwnych fotografii z filmu) jest kilka zakulisowych ciekawostek oraz wypowiedzi każdego z występujących w filmie aktorów. W tych krótkich notkach widz może dowiedzieć się szczypty informacji na temat tego jak swoją postać widzą odtwórcy filmowych ról. Jednakże jest to właśnie jedynie "szczypta" informacji. Nie oddaje głębszej analizy postaci. Na pewno nie tak, jak miałam przyjemność zapoznać się już z podobnym zabiegiem, gdy czytałam książkowy dodatek do filmu "Wilk z Wall Street".

Wprawdzie niewiele mamy tu informacji na temat życiorysów każdego z aktorów (jak nieraz bywa w tego typu opracowaniach). Za to zamieszczono opinie krytyków na temat filmu, jakie były zamieszczane w różnych gazetach bądź internetowych stronach poświęconych tematyce filmowej. A także można przeczytać nieco na temat skandalu z reżyserem w roli głównej. Zadaję sobie jednak pytanie: czy w opracowaniu na temat filmu są to aż tak...

QUEENfan | 2018-04-14
Marago | 2016-03-20