Opanuj swój wewnętrzny głos

Okładka książki Opanuj swój wewnętrzny głos Blair Singer
Okładka książki Opanuj swój wewnętrzny głos
Blair Singer Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji poradniki
poradniki
Instytut Praktycznej Edukacji
2010-01-01
2010-01-01

Książka mówi jak postępować ze swoim wewnętrznym głosem, aby odnieś sukces głównie w biznesie i w sprzedaży jak również w życiu prywatnym.

Jedna historia mi się spodobała - wnioski wyciągnie nie tylko sprzedawca jak sprzedawać ale również i zwykła osoba która czasami nie zastanowi się co dla niej w życiu jest najważniejsze:

Historii z książki: Kobieta chorobliwie otyła z nadszarpniętym przez to zdrowiem nie chciała iść na kurs odchudzania. Stwierdziła, że ją nie stać i program jest zbyt drogi 450 dolarów na m-c.
Cytat:
"Fred(sprzedawca) westchnął i spojrzał przez okno. Wskazał kobiecie nowiutkiego mercedesa, który stał tuż przed jej domem.
Fred zapytał : Chciałabyś mieć taki samochód ?. Kobieta uśmiechnęła się szeroko i powiedziała: Oczywiście, ale...
Fred jej przerwał. Zapytał ją, na ile wyceniała wartość tego samochodu. Powiedziała, że na 80 -90 tyś dolarów.Trafiła. Fred ciągnął: A gdybym Ci powiedział, że możesz go mieć za 6 tys. dol. Kupiłabyś go ?
Zaśmiała się i powiedziała: Natychmiast!. Twarz Freda spoważniała, spojrzał jej prosto w oczy i powiedział:
Zapłaciłabyś natychmiast 6 tys. dolarów, żeby móc jeździć tym przepięknym mercedesem, ale nie zapłacisz 450 dolarów, żeby odzyskać swoje życie."

Historii z książki: Kobieta chorobliwie otyła z...

Książkę zaczęłam czytać z mega pozytywnym nastawieniem- została mi gorąco polecona, jako świetna pozycja samorozwojowa. Niestety ogromnie się zawiodłam. Sama nie do końca rozumiem dlaczego, ale kompletnie do mnie nie przemówiła. Przede wszystkim - wszystko co ona w sobie zawierała już gdzieś czytałam/słyszałam. Miałam wrażenie że mam w ręku zlepek podsłuchanych i podpatrzonych od innych osób opinii, zdań czy technik przemawiania do samego siebie. Zdarza się, że autorzy mają podobne czy nawet takie same podejście i się nawzajem uczą od siebie, jest to zrozumiałe. Ale tutaj nie odczułam żadnego powiewu świeżości, napływu nowej wiedzy czy nowej interpretacji tej samej. Ponadto jak dla mnie książka napisana jest w niesamowicie chaotyczny sposób. Jakbym miała siąść i robić sobie z niej notatki, to otrzymałabym niespójne punkty, nie odnoszące się do niczego konkretnego. Poza tym jeszcze jedna rzecz, która wywarła na mnie raczej średnie wrażenie to to, że autor tak strasznie podkreśla na każdym kroku iloma osobami się otacza- z zakresy psychologii i właśnie samorozwoju. To świetnie, dobrze dla niego, tylko nie uważam że powinien brać się za pisanie książki "Opanuj swój wewnętrzny głos" skoro sam przyznaje wielokrotnie że nad nim nie panuje mimo swojego ogromnego doświadczenia...Trochę to pachnie hipokryzją. Wiadomo, fajnie że nad sobą pracuje i nikt, absolutnie nikt nie jest doskonały i fajnie nad sobą pracować ale z jednej strony Singer się wymądrza i poucza co robić/czego nie robić a potem kaja przez czytelnikami że sam ma taaakie problemy. Coś tu jest nie halo. Nie polecam na pewno osobom, które lubią dobrze napisane i rzetelne książki rozwojowe. Fajna może być dla kogoś, kto nie ma porównania i to jedna z pierwszych tego typu książek, która wpadła w łapki ;)

Co sprawia, że nieraz wszystko jest banalnie proste a innym razem cholernie zawiłe? To Ty! To ta niewielka przestrzeń między Twoim prawym a lewym uchem.

Blair Singer w swojej ostatnie publikacji sprowadził wszystkie problemy do jednego mianownika. Opanuj swój wewnętrzny głos, a zmiany jakich doświadczysz powinny Cię conajmniej zaskoczyć.

Fajnie jest mieć tę publikację pod ręką i zajrzeć do niej żeby przypomnieć sobie kto tu rządzi.

Popełniłem nawet szerszą recenzję na blogu http://danielkotowski.pl/opanuj-swoj-wewnetrzny-glos/

Fajnie jest mieć tę publikację...

• Samorozwój
  • Biznes