Grace Kelly. Osobisty album Grace Kelly

Okładka książki Grace Kelly. Osobisty album Grace Kelly Andy Steinitz
Okładka książki Grace Kelly. Osobisty album Grace Kelly
Andy Steinitz Wydawnictwo: Buchmann Seria: Osobiste albumy biografia, autobiografia, pamiętnik
Osobiste albumy
Buchmann
2013-10-02
2013-10-02
Opracowanie zbiorowe

Po lekturze albumu o Ledgerze miałem obawy przed sięgnięciem po kolejny. Na szczęście spotkała mnie miła niespodzianka, album o Grace Kelly prezentuje się znacznie lepiej: wydarzenia z życia aktorki a później księżnej są podane bardziej chronologicznie, zdjęcia są również bardziej reprezentatywne jeżeli chodzi o różne etapy życia gwiazdy, również wypowiedzi innych osób zdają się nie być tylko zlepkiem przypadkowych opinii.

8 gwiazdek głównie za sferę wizualną książki - urokliwe zdjęcia na grubym papierze, niektórych w sieci chyba raczej próżno szukać.

Grace de domo Kelly Grimaldi jest dla mnie jedną z niewielu kobiet posiadających wrodzoną klasę, delikatność, inteligencję i nieprzeciętną urodę. Rzadki przypadek prawdziwej damy, przez duże D. Tego wizerunku Grace nie zdołały zniszczyć nawet jej liczne romanse.
Damą bardzo trudno się stać, nią się jest od urodzenia - pochodzenie nie odgrywa roli (w przypadku Grace nie miało ono nic wspólnego z arystokracją, a wręcz przeciwnie).
Scarlett O'Hara nie udało się zostać damą, choć miała po temu ambicje i odpowiednią sytuację społeczną. ;)

Natomiast w kwestii treści niewiele ta książka ma do zaoferowania - garść cytatów, które ledwie muskają powierzchnię osobowości Grace.
Nie oferują wyjaśnienia (nawet pośredniego),co skłoniło Grace Kelly, będącą wówczas u szczytu popularności, do poślubienia księcia mikroskopijnego państewka, które ponoć jej matka myliła z Marokiem. :D

Piękne wydanie, ciekawe zdjęcia ukazujące wszystkie oblicza cudownej twarzy Grace. Nie jest to biografia w czystej postaci; zawiera raczej wypowiedzi samej Kelly lub osób z jej otoczenia albo krótkie informacje na temat księżnej Monako. Książka naprawdę cieszy oko i zdobi półkę.

Kolejna pozycja z kolekcji albumów Buchmanna. W związku z faktem, iż posiadam już dwa z nich (M. M. & B. B.) wiedziałam czego się spodziewać. I otrzymałam to, tj. piękne zdjęcia, ciekawostki, interesujące cytaty. Klimat dawnego Hollywood poczułam, a postać Grace Kelly stała mi się bliższa. Polecam szczególnie tym czytelnikom, którzy orientują się w dawnym kinie. Znajomość życia księżnej (nawet lakoniczna) oraz wiedza dotycząca znanych nazwisk ówczesnego świata filmu, pozwoli w pełni cieszyć się albumem. Nieobeznani skorzystają z niego mniej, ale z pewnością też się zachwycą. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy.
Wyzwanie czytelnicze 2015: książka, którą twoja mama uwielbia.

Dosyć interesujący album, kobiety, której życie od zawsze mnie ciekawiło.
Grace Kelly była niezwykle urodziwą kobietą, w dodatku szczyciła się niebywałym talentem aktorskim. Jak na córkę murarza i praczki(czego nigdy się nie wstydziła),miała nieskazitelne maniery. Dzięki swemu urokowi osobistemu, podejściu do otoczenia jak i nienagannej grze aktorskiej dość szybko zaistniała w Hollywood.

Album zawiera wiele interesujących zdjęć. Przedstawiają one nie tylko Grace Kelly na planie filmowym, ale także pokazują jej życie prywatne. Do każdego ujęcia przyporządkowano krótki, ale treściwy opis. Są to m.in. cytaty samej aktorki, jej rodziny, osób, z którymi pracowała, znajomych. Poza cytatami są też opisy wartych uwagi wydarzeń z życia Grace. Jest np. wzmianka o tym jak aktorka kręci nosem na zapisane w jej grafiku spotkanie z dotąd nieznanym jej księciem Monako (bo niby co by to miało wnieść do jej życia;)),za którego jak wiadomo krótko po owym spotkaniu wychodzi za mąż.

Jak na moje oko bardzo ciekawie wydany album. Co prawda nie ma w nim całego życiorysu księżnej, ale za to można się dowiedzieć pewnych konkretnych informacji nadmienionych bez "lania wody";).
Polecam dla zainteresowanych tematem:).

Dosyć interesujący album, kobiety, której życie od zawsze mnie ciekawiło.

• Biografie
  • Kino i sztuka