Jack Nicholson. Osobisty album Jacka Nicholsona

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Seria: Osobiste albumy
Wydawnictwo: Buchmann
Ag2S

Osobiste albumy to bogate zbiory fotografii, ukazujące artystów w świetlanych latach ich kariery, jak również prywatnie.

źródło opisu: w

źródło okładki: google

Mylengrave | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, Film
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Nie, nie, nie. Nicholson może i jest dobrym aktorem, ale w życiu nie jawi mi się jako człowiek, który mógłby być autorytetem w jakiejkolwiek dziedzinie. Nie rozumiem takiego albumu, źle wydany, jak gąbka miękki. Zapiski stylizowane na pismo ręczne, źle się czyta. Zdjęcia, cytaty, ogółem rzecz biorąc nic ciekawego z perspektywy kogoś, kto lubi go jako aktora, może wielcy fani będą zadowoleni? Ja uważam, że takie wydania są słabe, to zapchajdziury w biblioteczkach, z mojej znikają po jednorazowym obejrzeniu.

peppe | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

To nie książka, nie biografia, ale dosyć bogaty album zdjęć. Od najstarszych do najnowszych. Czytania nie za wiele, ale ciekawy pod względem przejrzenia filmografii, najlepszych ról, punktów zwrotnych w karierze aktora. Co ważne, skłania do odświeżenia niektórych filmów, ale też nadrobienia zaległości, bo aktor wybitny, a wiele ról genialnych.

Książkoman_LC | 2016-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2016

"HERE IS JOHNNY!"

Jack Nicholson. A Photographic Celebration. Wydany w 2008 roku. Wybór i opracowanie: Tricia Wright.

Jack Nicholson. Osobisty album Jacka Nicholsona - to rewelacyjny pomysł, aby w szybki i niezwykle barwny sposób przybliżyć postać jednego z największych aktorów w historii kina. Publikacja, jak na album przystało, zawiera fotografie z niemal wszystkich ponad 60-ciu filmów (doliczyłem się 62), w których zagrał Jack, ale jest też co poczytać: ciekawostki z planu filmowego oraz z życia aktora, jego prywatne refleksje, a także wypowiedzi na temat osób ze świata show-biznesu... i vice versa.

Niestety w miarę czytania (przeglądania) można zauważyć brak konsekwencji; ciekawostek jest coraz mniej, aż w końcu pozostają, tylko same wypowiedzi, a i zdjęcia niekiedy są przedstawione niechronologicznie względem nakręconych przez pół wieku filmów.

=
Żaden album nie zastąpi prawdziwej biografii, ale ten jest skonstruowany tak, że po przeczytaniu (obejrzeniu) można odnieść...

Dominik | 2014-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2014

Album oceniam pozytywnie, jednak "wielbłąd" opowiadający o tym, że Jack Nicholson jest fanem BASEBALLOWEJ drużyny Los Angeles Lakers przekroczył granicę profesjonalizmu twórców albumu