KSIĄŻKI WYBRANE: Dziewczyna, która ścigała księżyc, Wzgórze Szkieletów, Villa Mirabella, Pierwsza zasada

Seria: Książki Wybrane Reader''s Digest
Wydawnictwo: Reader's Digest

1. "Dziewczyna, która ścigała księżyc" Sarah. A. Allen Maleńkie Mullaby w Karolinie Północnej nie jest miasteczkiem takim jak inne. Na każdym kroku spotkać tu można coś niezwykłego. Ulicą kroczy człowiek tak wysoki, że sięga wzrokiem w przyszłość. W pobliskim lesie niektórzy widzą tajemnicze światła. Letni wiaterek roznosi zniewalający zapach ciast na wiele kilometrów, a mieszkańcy od wieków...

1. "Dziewczyna, która ścigała księżyc" Sarah. A. Allen

Maleńkie Mullaby w Karolinie Północnej nie jest miasteczkiem takim jak inne. Na każdym kroku spotkać tu można coś niezwykłego. Ulicą kroczy człowiek tak wysoki, że sięga wzrokiem w przyszłość. W pobliskim lesie niektórzy widzą tajemnicze światła. Letni wiaterek roznosi zniewalający zapach ciast na wiele kilometrów, a mieszkańcy od wieków strzegą swych mrocznych sekretów. Kiedy osierocona Emily przyjeżdża do rodzinnego domu matki, nie ma jeszcze pojęcia o magicznej naturze Mullaby. Ani o tym, jak szybko jej ulegnie.

2. "Wzgórze szkieletów" Peter Lovesey

Wzgórze Lansdown, scena wielkich zmagań, od wieków spływało krwią. Nic dziwnego, że w trakcie rekonstrukcji historycznej bitwy wykopano tam ludzką kość. Jej pochodzenie i wiek bada miejscowa policja. Wkrótce jednak Peter Diamond, szef wydziału zabójstw, staje wobec kolejnej zagadki. W tej samej okolicy znaleziono ciało ofiary brutalnego mordu. Czyżby te dwie śmierci coś łączyło? Detektyw sądzi, że tak. Trudno jednak o dowody, a na domiar złego, szefowa odbiera mu śledztwo.

3. "Villa Mirabella" Peter Pezzelli

Jason jest kompletnie załamany. Popełnił błąd, który zakończył gigantycznym skandalem jego dobrze rozwijającą się karierę w słonecznym Los Angeles oraz związek z ukochaną kobietą. Bez grosza przy duszy, osamotniony może już zrobić tylko jedną rzecz, jaka przychodzi mu do głowy, to znaczy wrócić do rodzinnego domu w skutym mrozem Rhode Island. Pomoc w prowadzeniu rodzinnego pensjonatu nie stanowi jednak szczytu marzeń, musi więc przeanalizować błędy i poszukiwać tego, co w życiu najważniejsze.

4. "Pierwsza zasada" Robert Crais

Frank i Cindy Meyerowie mają piękny dom i dwóch wspaniałych synków. Idylla trwa do chwili, gdy rodzina zostaje napadnięta przez bandę bezwzględnych rabusiów. Ponieważ gangsterzy specjalizują się w atakach na ludzi robiących nielegalne interesy, policja uważa, że Frank musiał prać brudne pieniądze albo zajmował się pokątnym handlem bronią. Joe Pike służył dawniej z Frankiem w wojsku, i jest przekonany, że jego kolega był uczciwym człowiekiem. Pomimo przestróg stróżów prawa postanawia odszukać i zemścić się na tych, którzy go zabili.

źródło opisu: Reader's Digest

źródło okładki: własne

Strasznie ruszyła za serce książka "Dziewczyna, która ścigała księżyc". Jak skończyłam ją czytać to się śmiałam i nie mogłam spać :) cudowna historia. Słyszalam, ze była ekranizacja tej książki. Jest trochę odmienna od tych, które zwykle czytam. Ma w sobie elementy fantastyki, magii. Rzadko kiedy wypożyczam literaturę fantastyczną, ale muszę przyznać, że ta pozycja wyjątkowo przypadła mi do gustu. Opowiada o Emily, siedemnastoletniej, niedawno osieroconej dziewczynie. Nastolatka postanowiła odwiedzić miasteczko, w którym wychowała się jej matka. Mullaby, miasteczko w Karolinie Północnej ma swój urok i jest nieco inne od pozostałych. Kiedy dziewczyna przyjeżdża do niego odkrywa przeszłość swojej matki, zakochuje się. Pojawia się też wątek Julii, trzydziestoletniej właścicielki restauracji. Jeśli chcecie się dowiedzieć jaką tajemnicę kryje Mullaby, musicie przeczytać tą książkę. Szczerze polecam chociaż tę jedną z czterech ;)

pikodat | 2013-10-07
Przeczytana: 07 października 2013

Moja opinai dotyczy wyłącznie ksiązki Lovesoya - Wzgórze szkieletów, która w odróżnieniu od pozostałych z jakichś powodów nie została uhonorowana swoim własnym wpisem w "lubimyczytać". Pozostałe 3 zrecenzowałem osobno (i tu uwaga - Dziewczyna..." ma swoje miejsce w portalu pod inną nazwą - pewnie różne wydawnictwa korzystały z usług różnych tłumaczy (?).
A Wzgórze.... cóż... dający się czytać, dość porządny kryminał. Jedynie ostatnia strona nieco budzi moją niechęć - niby ma to zaskoczyć czytelnika, ale czy rzeczywiście jest to dobry pomysł na koniec i ostatnią stronę? Mi sie to nie podobało.
Czytało się miło - acz wielka literatura to na pewno nie jest

mydearcocaine | 2015-10-16
marta_maj | 2015-08-26