Lekcje muzyki. Klasycyzm. Prolog i rozwój

Cykl: Lekcje muzyki (tom 4)
Wydawnictwo: Kle
muzyka

W czwartym tomie Lekcji muzyki Piotr Orawski omawia zjawiska, jakie zachodziły w dziejach muzyki po śmierci Jana Sebastiana Bacha, a przed powstaniem IX Symfonii Ludwiga van Beethovena. Autor prześledził drogę rozwoju form muzycznych, bez których trudno byłoby mówić o muzyce klasycznej. Sonata, wariacje, symfonia i koncert oraz kompozytorzy, którzy tym formom nadawali kanoniczny kształt, po to by potem burzyć dopiero co ustalone zasady, są głównymi bohaterami tego tomu. Styl i swoboda, z jaką autor snuje swą opowieść, sprawiają, że “klasyczny” nigdy nie znaczy nudny, a zamierzchłe zdawałoby się kwestie nabierają życia.

źródło opisu: http://okle.pl

źródło okładki: http://okle.pl

Kaj | 2013-09-25

Doskonała pozycja z zakresu historii muzyki, która może zainteresować tak znawców tematu, jak i laików. Serdecznie polecam