Przed rokiem Pikanterie na wiele głosów opowiadały o miłości i erotyce, bez popadania w sentymentalny banał, mocno, ale i pięknie. Może dlatego stały się tak popularne... Czytelnicy domagali się kontynuacji, postanowiliśmy zatem pójść krok dalej, jeszcze odważniej i pełniej. Tak powstała Gorączka. Atłasowa i drapieżna. Pełna egzotycznych smaków, kolorów i zapachów.

źródło opisu: Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza, 2007

BagatElka | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Miało rozpalić.A na początek zniesmaczyło a potem przeraziło i na końcu doszłam do wniosku,że seks to bardzo smutne zajęcie.
Nie oczekiwałam kwiatków,obłoków i ptasich treli.
Nastawiłam się na poetycko zmysłowe historie a dostałam mokrą ścierą w twarz.
Idę po koc i gorącą herbatę bo jakoś pusto i zimno zrobiło się w moim świecie.

Nie znam poprzedniego tomiku pt "Pikanterie" więc porównania nie mam czy tu aby w bardziej gorętsze i nieskrępowane uniesienia obfitują wybrane opowiadania.A to co dla jednych będzie czystym erotyzmem dla innych moze okazać się jedynie sentymentalnym błądzeniem po temacie.Chyba wszystko zależy od naszej wrażliwości,co na kogo działa, w zależności jakim językiem operuje autor,czy jest w stanie nie tylko zaciekawić ale przede wszystkim dotknąć i pobudzić w nas tą strunę.

Tutaj przez dobór różnorodnych opowieści tworzy się całkiem niezłą całość. Wiadomo,że nie każde utrafią w nasz gust,nie każde dopasuje sie do naszego smaku. A różnorodnośc dotyka tu nie tyle samej treści ile sposobu podejścia i potraktowania erotycznej strefy. Raz jest zdecydowanie mocno(Pani krytyk),raz jedynie pojawia sie coś na kształt miłosnych uniesień(Odcisk na duszy). Tak więc mamy różne odcienie cielesnych uniesień i bogatą skalę nasycenia erotyzmem.
W życiu nie zaszkodzi trochę pikanterii.

bernadeta1233 | 2013-11-16

Jeśli kogoś zachęci początek opowiadania pana Błażeja Kopcia "Ryzykowne zachowanie" to ...polecam. Cytuję: "Grudzień 2004. Ten rok przypomniał mi jakiś pisuar, do którego oddawałem ciepły mocz marzeń zmieszany z krwią porażek"...

i jeszcze jeden z wielu "cukiereczków" w opowiadaniu "Pani krytyk" Dawida Kornagi, cytuję:" Mam wrażenie, że w moim staniku poszły szwy, tak mi biust spuchł z podniecenia"... Może i język polski ubogi jest w "tym temacie" bo albo słownictwo rynsztokowe, albo fachowe. Ale skoro się weszło na ten teren to trzeba mieć coś do powiedzenia.

O seksie, pożądaniu, miłości też trzeba umieć pisać. Niestety, niektórzy autorzy opowiadań w tym zbiorku w szokowaniu przebierają miarę. Pierwszy z brzegu "Odcisk na duszy" Hanny Samson jest analizą orgazmu....wzrokowego. A ostatnie opowiadanie, na autora i jego tytuł, może spuszczę kurtynę milczenia...

Malkontent | 2013-06-25
Na półkach: Teraz czytam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie mam nic przeciwko pornografii, ale np. opowiadanie "Pani krytyk" dość mocno się o nią ociera.

Lulu | 2016-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2016

Byłam zdziwiona, że kilka z tych opowiadań w ogóle poszło do druku, a tu jeszcze próbują wmawiać ludziom, że były one wybrane!
Zbiór zawiera 11 opowiadań z czego 3 były ok, 2 jeszcze jako tako da się przeczytać, natomiast reszta to zwyczajne grafomaństwo i marnotrawstwo papieru.

MonikaKowal | 2016-04-08
Blacky | 2015-12-20