Niebiańska krew

Wydawnictwo: Radwan
Bożena

Karol jest sierotą. Od najmłodszych lat mieszka w sierocińcu. Nic nie wie o swoim pochodzeniu. Jedyną pamiątką po jego tajemniczych rodzicach jest dziwny rzemień, który ma na szyi i z którym się nie rozstaje. W sierocińcu poznaje Karolinę, dziewczynę, z którą ucieka z placówki, prowadzonej przez psychopatyczną zakonnicę i jej utajonego syna. Lecz po piętach depcze im ktoś gorszy. To tajemniczy zakonnik Avaro, członek pradawnego bractwa, które od tysiącleci strzeże największego sekretu ludzkości i dąży do zyskania mocy związanej z tym sekretem. Karol i jego rzemień są kluczem do osiągnięcia celu. Avaro wie wszystko o przeszłości chłopca, która jest niezwykła, a zarazem przerażająca. Łapie więc i więzi oboje uciekinierów, a następnie zmusza ich do uczestnictwa w wyprawie dążącej do zyskania mocy zawartej w tajemniczej Niebiańskiej Krwi. Do pomocy zatrudnia Kurta Habena i Charlesa Benevila - dwóch niczego nieświadomych łowców przygód oraz reporterów National Geographic. Nie wiedzą oni, że będą musieli stawić czoła nie tylko Avaro i jego stowarzyszeniu, lecz także znacznie gorszym wrogom oraz pradawnym tajemnicom. Do kogo należą ślady na bezludnej wyspie pośrodku Oceanu Indyjskiego? Co kryje zapomniana przed tysiącleciami budowla na dnie oceanu? Co łączy Karola z legendarną cywilizacją, o której pamięć przetrwała tylko w niejasnych mitach i legendach?

źródło opisu: http://www.radwan.pl

źródło okładki: http://www.radwan.pl