Sarmackie krajobrazy. Głosy z Litwy, Ukrainy, Niemiec i Polski

Seria: Sulina
Wydawnictwo: Czarne
Litwa, Ukraina, Niemcy, Polska
literatura faktu

Antologia esejów pod redakcją Martina Pollacka. Autorzy: Jurij Andruchowycz, Marcel Beyer, Andrij Bondar, Valer Bułhakau, Siarhiej Dubawiec, Andrej Dyńko, Julia Franck, Natasza Goerke, Jarosław Hrycak, Marius IvaĹąkeviÄŤius, Reinhard Jirgl, Jan Maksymiuk, Daniel Odija, Sigitas Parulskis, Jurko Prochaśko, Mykoła Riabczuk, Kathrin Schmidt, Renata Ĺ erelyte, Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Stephan Wackwitz, Oksana zabużko. W tomie Sarmackie krajobrazy autorzy z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Niemiec i Polski piszą o doświadczeniu emigracji, wykorzenienia, poszukiwania ojczyzny, a także o stereotypach i uprzedzeniach, od stuleci kształtujących pejzaż mentalny tej części naszego kontynentu.

źródło opisu: http://czarne.com.pl/

źródło okładki: http://czarne.com.pl/