Ogród tajemnic

Tłumaczenie: Ewelina Kowalczyk
Cykl: Zatoka Aniołów (tom 5)
Wydawnictwo: BIS
Garden of Secrets
miłość, oskarżenie, ryzyko, sekrety
literatura piękna
joly_fh

Joe Silveira, seksowny komendant policji, czy Andrew Schilling, przystojny pastor i jej pierwsza miłość? Znaleźć własny dom, czy wyjechać z Zatoki Aniołów? Charlotte Adams nie znosi podejmowania decyzji, gubi się w rozważaniach i obawia ryzyka. Tymczasem mieszkańcami Zatoki Aniołów wstrząsa wiadomość o ogłuszeniu i obrabowaniu żony burmistrza. Wszystkie dowody wskazują na Charlotte jako sprawczynię tego czynu. Czy uda jej się oczyścić z zarzutów? Czy odważy się wziąć życie we własne ręce?

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/

Maria | 2018-09-19
Przeczytana: 19 września 2018

To już koniec cyklu. Choć mam nadzieję, że pojawią się jeszcze nowe części. Szkoda, że pewne rzeczy i tak się nie wyjaśniły.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Niestety to już ostatni tom o życiu mieszkańców Zatoki Aniołów.
Autorka stara się zamknąć cykl dopowiadając o dalszych losach osób poznanych w poprzednich tomach.
Ale główną bohaterką jest Charlotte, która wreszcie musi zdecydować któremu z adoratorów oddać swoje serce....czy to ma być komendant policji Joe czy pastor Andrew?
Ta sprawa jednak musi trochę poczekać, bo Charlotte w sylwestrową noc zostaje podejrzana o napaść i pobicie żony burmistrza oraz kradzież klejnotów.
Joe stara się udowodnić jej niewinność ale nikt mu nie wierzy, bo są świadkowie którzy widzieli ja na miejscu przestępstwa.
Ale od czego są Aniołowie którzy pomagają ludziom którzy w nie wierzą. A takiego Anioła Charlotte spotkała już jako mała dziewczynka. Gdy była smutna właśnie w Ogrodzie Tajemnic rozmawiała ze swoją wymyśloną przyjaciółką. I właśnie teraz ten mały anioł pomaga jej teraz iść za głosem serca a także ratuje życie.
Bardzo podobał mi się cały cykl, który przeczytałam z zainteresowaniem.
Bo...

deana | 2017-06-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 czerwca 2017

,,Ogród tajemnic" wreszcie opowiada historię, która dotychczas była w tle. Na pierwszy plan wysuwa się miejscowa lekarka - Charlotte Adams. Kobieta rozdarta jest między sprzecznymi uczuciami i emocjami, niezdolna podjąć wreszcie właściwe decyzje. Nie wie co dokładnie ma zrobić ze swoim życiem. Wyjechać czy zostać w Zatoce Aniołów. A dodatkowo zadania nie ułatwia z jednej strony fascynacja miejscowym komendantem Joe Silveirą i odnowienie znajomości z dawną sympatią, obecnym pastorem Andrew Schillingiem. Dodatkowo sprawy się komplikują gdy zostaje zaatakowana żona burmistrza i to właśnie Charlotte zostaje uznana za główną podejrzaną.

Ostatni tom cyklu o Zatoce Aniołów nie przynosi żadnych zaskoczeń. Każda uważna czytelniczka już w poprzednich tomach dopatrzyła się rozwiązania. Jednak urok, czar i niezwykła lekkość opowieści sprawiają, że nie można jej pominąć. Cała trójka: Andrew, Charlotte i Joe nosi na swoich barkach cały baraż doświadczeń, z którymi w końcu będą musieli się...

Adrianna | 2017-01-07

Zaczęłam od ostatniej części i tak mi się spodobała, że na półce mam już wszystkie części i ich nie oddam bo często do nich wracam

mazurka | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 22 października 2016

Świetnie się czytało można odpocząć przy takiej książce.Bajkowe miejsce akcji,romans,i trochę dreszczyku.Polecam.

Patrycja | 2016-09-08
Przeczytana: 02 września 2016

Ostatni tom zawsze powoduje refleksje dotyczące całej serii. Każda z historii była ujmująca jednak na tę historię, a raczej jej koniec czekałam najbardziej. Jest to historia bohaterów, których najbardziej polubiłam z tej serii i gdy wcześniej ich losy przeplatały się z losami innych bohaterów w poprzednich tomach, wiedziałam, że to musi mieć swoje dobre zakończenie.

Zachwyciła mnie ta książka to opowieść o miłości, nadziei, poszukiwania samego siebie niosąca nadzieję i przyjaźń.
Jestem oczarowana powieścią przed chwilą skończyłam czytać wzruszająca, z wątkiem kryminalnym,,poruszająca z zainteresowaniem przeczytałam wciąga całkowicie warto przeczytać!!!!

Izabela Pycio | 2016-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2016

"Niektóre rany są zbyt głębokie, by mógł zagoić je czas. Niektóre nie goją się, bo brak im powietrza i słońca. Tak się dzieje, kiedy pielęgnujesz je w sobie w ukryciu."

Poddałam się urokowi ciepłej i przyjemnej narracji. Spodobała mi się intryga zapleciona wokół wątku kryminalnego, ciekawie się ją rozwiązywało. Nie zabrakło oczywiście pięknie prowadzonej nuty romantycznej. W piątym tomie cyklu "Zatoka Aniołów" uwaga czytelnika koncentruje się na Charlotte i dwóch mężczyznach w jej życiu, Andrew i Joe. Postaci poznaliśmy już w poprzednich książkach, ale dopiero teraz otrzymujemy uszczegółowienie ich losów, wyjaśnienie towarzyszących im tajemnic i sekretów. Śledzenie perypetii głównych bohaterów zapewnia nam kilka godzin relaksującego zaczytania i zadumy. Czy można szczerze i prawdziwie otworzyć przed kimś serce, zaufać, kiedy wcześniej doświadczyło się bolesnego zranienia i zawodu? Jak ogromne pragnienie miłości i szczęścia może zwyciężyć strach przed zaangażowaniem? Dlaczego...

Monika | 2015-10-13
Przeczytana: 2015 rok

Przeczytałam całą serię. Czy warto? Myślę, że tak zwłaszcza jeśli ktoś ma ochotę przeczytać coś lekkiego.

gosikk | 2015-07-06
Przeczytana: czerwiec 2015

Przyjemna książka na letnie wieczory. Napisana przystępnym językiem, szybko się czyta.