Krąg ognia

Tłumaczenie: Hanna Pasierska
Cykl: Młody Samuraj (tom 6)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ring of fire
joly_fh

Jack Fletcher staje wobec najtrudniejszego jak dotąd wyzwa­nia. Zmuszony szukać schronienia przed burzą śnieżną, napotyka wieśniaków nękanych przez bandę rozbójników. Mimo pewnych wątpliwości młody Anglik zgadza się wal­czyć w ich sprawie. Teraz musi zwerbować innych śmiałków, nim bandyci powrócą, by splądrować pola. To niełatwe zadanie dla cudzoziemca z dala od wszystkich przyjaciół... Czy dzięki kręgowi ognia Jackowi uda się zwyciężyć?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

jamesadamsPL | 2018-10-17

Super

Artur | 2016-05-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 maja 2016

Tym razem autor znalazł nowy pomysł na kolejny tom przygód młodego samuraja, ale zaraz... nowy w tym cyklu nie oznacza nowy w ogóle. Ktokolwiek kojarzy klasyka "Siedmiu Samurajów" rozpozna ten motyw: kilku obrońców walczących z przeważającym przeciwnikiem w obronie uciśnionych. Szlachetność, pomysłowość, wiara...

Pomimo tego, że sam motyw jest znany, a poniekąd także oklepany tak w literaturze, kinematografii jak i w grach komputerowych - to autorowi udało się stworzyć coś co da się czytać tak samo dobrze jak i pozostałe części. Płynnie przechodzi się z jednych przygód młodego samuraja do kolejnych i czerpie dość dużą przyjemność z lekkiej lektury.

AsiaG | 2015-12-21

Kolejna bardzo dobra część cyklu. Ciąg dalszy przygód Jacka to mieszanka szybkiej i ciekawej akcji, cudownych bohaterów i wielu prawd życiowych. Polecam każdemu kto ceni wartką akcję i docenia wartość przyjaźni!

jakubik42 | 2015-08-15

Świetna książka dla fanów kultury japońskiej.

| 2014-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2014

Z czystym sumieniem mogę wystawić ocenę taką samą jak poprzednim częściom cyklu. Na początku nie byłem pewien, czy będę dość usatysfakcjonowany lekturą, akcja jednak się rozwija i okazuje się być bardzo dobrze zaplanowana.

Oczywiście ,,Młody Samuraj" jak zwykle wciąga i nie pozwala się od siebie oderwać. Na duży plus zasługuje prawdopodobny przebieg fabuły i przedstawienie jej w bardzo dojrzały sposób, a także kilka interesujących zabiegów w przekazywaniu treści.

Książka nie traci na tym, że na jej końcu umieszczono japoński słowniczek i opis cnót bushido, a także obszerne podziękowania autora.

artur | 2014-03-22

Bardzo dobra książka, chociaż szkoda. Że wersje tłumaczone na polskie wychodzą z takim opóźnieniem, ale co poradzić. :)

mumak | 2014-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Zaczynając kolejną z serii książkę o młodym samuraju Zastanawiałam się co jeszcze może mu się wydarzyć w drodze do Nagasaki (jakoś wcale nie jestem za tym żeby tam dotarł). Szkoła samurajów była, wioska ninja była, samotny ronin był co jeszcze może się wydarzyć. Okazuje się, że całkiem sporo. Trochę rozczarowały mnie "cudowne" zbiegi okoliczności na początku, kiedy to Jack spotyka swoich dawnych przyjaciół, później było już całkiem sympatycznie. Czyta się jak zwykle bardzo przyjemnie, fajnie rozwijają się wątki uczuciowo-emocjonalne. I znowu na koniec pojawia się pytanie co jeszcze możo go spotkać?

Meybell | 2013-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2013

"Podczas burzy pada samotne drzewo, lecz las stoi dalej."

Kasiarz12 | 2013-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Młody Samuraj to jedna z najlepszych serii książek, które czytamy ostatnio wspólnie z nastolatkiem (10-12 lat). Szczególnie dla tych, którzy nie lubią fikcji. Powieść o przyjaźni, walce (czasem brutalnej)i honorze w realiach starej Japonii.

Bacha85 | 2013-12-04
Przeczytana: grudzień 2013

Jako dziecko zaczytywałam się w powieściach Karola Maya, czy Jamesa Olivera Curwooda, więc, gdy tylko pojawiła się okazja, postanowiłam sprawdzić, jakie powieści przygodowe dla młodzieży wydaje się obecnie. Skusiły mnie japońskie klimaty, obiecujące lekko egzotyczną rozrywkę, nie przeszkodził mi nawet fakt, że jest to szósta odsłona cyklu o młodym samuraju. Czy będę poszukiwać pozostałych części? Odpowiedzieć znajdziecie w poniższej recenzji.

Japonia, dla nas europejczyków, zawsze będzie bardzo egzotyczna i niezrozumiała, a jednocześnie niezmiernie pociągająca. Powieść roi się od japońskich słów i określeń, przewijają się w niej również niektóre obyczaje z Kraju Kwitnącej Wiśni. Postacie postępują zgodnie z pewnymi schematami, czy to bushido, czy ninjustu, możemy więc dogłębnie poznać, jakie wartości kierują samurajami, czy ninja. Zabrakło mi jednak nieco ducha Dalekiego Wschodu, jakiegoś poczucia porozumienia między czytelnikiem, a rdzennymi Japończykami. Gdy porównam sposób...