National Geographic 08/2010 (131)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
onika

Spis treści: - Wywiad z podróżnikiem Januszem Kaszą, który podglądał życie amazońskich Indian Yanomami. - Świat plemion. Mapa ludów pierwotnych - Hadza. Nie mają domów, nie uprawiają ziemi, nie hodują zwierząt, nie chodzą do pracy. Żyją z tego, co zbiorą i upolują w tanzańskim buszu. Czy wiodą życie szczęśliwe? - Aborygeni. Ich niezwykła sztuka ma korzenie sięgające... kilkudziesięciu tysięcy...

Spis treści:
- Świat plemion. Mapa ludów pierwotnych
- Aborygeni. Ich niezwykła sztuka ma korzenie sięgające... kilkudziesięciu tysięcy lat wstecz.
- Indyjscy nomadzi. Kiedyś wykuwali broń, dziś – z konieczności – łyżki. A dotrzymując obietnicy sprzed wieków, wywracają posłania na drugą stronę.
- Romowie. Surowe zasady romanipen strzegące cygańskich tajemnic pomogły im zachować tożsamość. Rom nie może choćby ot tak wybrać sobie zawodu.
- Nieńcy. Skolonizowali tundrę dzięki reniferom. A opis życia w tych ekstremalnych warunkach budzi mimowolne dreszcze.
- Szamani. Dzierżąc klucze do świata duchów, byli lekarzami, terapeutami i kapłanami w jednym.
- Etiopia. Wojownicy z doliny Omo wyglądają i mszczą się jak przed wiekami. Ale ogromnej zaporze rady nie dadzą.
- Tylko dla prenumeratorów: Górale z Wietnamu. Domowe ołtarzyki poświęcone przodkom, animistyczne rytuały, negocjacje z duchami – oto świat wietnamskich mniejszości.

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2010/80/

8,5 (2 ocen i opinii)
Wśród rekinów
Nele Neuhaus

8 (1 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

9 (5 ocen i opinii)
Truciciel
Sharon Bolton

0 (0 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!