Sen smoka

Wydawnictwo Poligraf
2013-07-25
2013-07-25
smoki

Książka jako debiut autora jest obiecująca. Intryga i fabuła może nieco nie dopracowana, czasem brakowało jakichś wyjaśnień, opisów i wiedzy teoretycznej o Dermii, ale nie psuło to ogólnych wrażeń. Poza tym, ile treści można zmieścić na 110 stronach ;).
Część bohaterów, jak można się domyśleć, to smoki. Niestety, nie widzę tego podczas lektury. Nie przekonuje mnie również postać Ihrega jako jednego z głównych bohaterów.

Czyta się to jak średnio dopracowany szkic powieści kolegi, któremu nie masz odwagi powiedzieć, że zamiast nagrody Zajdla należy mu się order z ziemniaka. Opisy są tak ubogie i pełne frazesów, że ciężko się od tej powieści nie odbić. Nie pomaga także zbyt schematyczna i za szybko prowadzona akcja. Czytelnik zostaje zarzucony dziwnymi imionami, zakonami i intrygami bez chwili na oddech, o zapoznaniu i emocjonalnym związaniu się z bohaterami nie wspominając. Dobrnęłam do połowy, a to tylko dlatego, że miałam przed sobą długą podróż autobusem.

Podobała mi się. Książka krótka, ale z dużą ilością treści. Początkowo można zgubić się w historii i tych wszystkich wymyślnych imionach, jednak jeśli zachować uwagę - mamy przed sobą interesującą (choć smutną, jeśli się przyjrzeć) opowieść o czymś, co mogło wyglądać zupełnie inaczej, lecz zdrada wszystko zniszczyła. Nie jest miło uświadomić sobie, że tysiąclecia pracy mogą ulec zniszczeniu przez jeden zepsuty umysł.
Polski autor i ciekawie zapowiadająca się seria - trzymam kciuki.

Dobry, obiecujący, inteligentny pisarz. Zaczynam być fanem i z niecierpliwością czekam na kontynuację dobrej prozy. Na mojej półce ta książka stoi w sąsiedztwie Tolkiena i Sapkowskiego. Na lewo od Ursuli la Guin.

• Odszukać i przeczytać!
  • Hich fantasy
  • Fantastyka/sci fi
  • Może?
  • Posiadane
  • Smoki.

Dodaj cytat z książki Sen smoka