Najlepsze pomysły Boga

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia
darekolsztyn

W roku wiary wszyscy chrześcijanie powinni przystąpić do dynamicznego programu formacji wiary: formacji w piśmie i teologii, w modlitwie i jasności sądów po to, by osobiście przyjąć, a następnie dzielić się łaskami, którymi Bóg tak szczodrze obdarza ludzkość. Nie powinno się ustawiać fałszywej opozycji pomiędzy wiarą a rozumem, wiarą a nauką, wiarą a autentyczną ludzką kulturą, jak naucza Wiara i Rozum, mistrzowska encyklika Jana Pawła II.,,Najlepsze pomysły Boga" zachęcają wiernych, by angażowali się w pracę w swoim środowisku, ponieważ świat musi się stać, i staje się, Królestwem naszego Boga, Królestwem sprawiedliwości i pokoju, prawdy i miłości, piękna i szczęścia. Gwarantują nam to ,,najlepsze pomysły" Boga, pomysły, które nigdy nie ulegną zmianie.Książka - oparta na licznych świadectwach i bogatym doświadczeniu Autora - pomaga pogłębiać wiarę. Jest zachętą do rozważania duchowości Trójcy Świętej.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl/p/951/najlepsze-pomysły-boga

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl/p/951/najlepsze-pomysły-boga

darekolsztyn | 2013-10-03
Na półkach: Przeczytane, Wydawnictwo M

Najlepsze pomysły Boga? - wielu może zadać sobie takie oto pytania – Jakież to pomysły może mieć Bóg? Czy aby pomysły Boga wychodzą nam na dobre? Czy w ogóle Bóg interesuje się jeszcze nami?
Prowadziłem kiedyś rozmowę na temat doskonałości i niedoskonałości świata. Mój rozmówca nie bardzo rozumiał dlaczego Bóg będąc w pełni dobrym i doskonałym uczynił człowieka jako istotę błądzącą i niedoskonałą. Miał niejako pretensje do Boga, że uczynił nas „ułomnymi”, a teraz wymaga od nas byśmy unikali zła i nie grzeszyli.

Dlaczego tak jest?

A jak miało być inaczej? Stworzenie człowieka takim jakim jest, jest jednym z najlepszych pomysłów Stwórcy. Nic lepszego w tej kwestii wymyśleć się nie dało. Bóg „wpadł na pomysł”, by uczynić człowieka ”wolnym w miłości” i co postanowił to uczynił. Bóg stworzył nas do „wzrostu”, a więc małych i poszukujących, a tym samym błądzących i uczących się. Jezuita Fio Mascarenhas pisze: „Bóg nie chciał robić wszystkiego sam, ale w swojej miłości pragnął, by...