Three Broken Promises

Cykl: One Week Girlfriend (tom 3)
Wydawnictwo: Bantam Books
angielski
HouseOfReaders

Breakout New Adult sensation Monica Murphy returns with a hot new contemporary romance—a heartfelt story of second chances, forgiveness, and redemption. Commitment. That’s what I really want from Colin. Ever since my brother, Danny, died in Iraq, Colin’s done so much to help me, including giving me a job at his popular restaurant so I can leave my crappy waitressing job at the strip joint....

Commitment. That’s what I really want from Colin. Ever since my brother, Danny, died in Iraq, Colin’s done so much to help me, including giving me a job at his popular restaurant so I can leave my crappy waitressing job at the strip joint. But lying in bed with him every night to comfort him from his horrible nightmares isn’t enough anymore. I know he feels guilty about Danny’s death, about not going to Iraq, but I can’t keep living this double life.

I love him desperately, but he’s got so many demons, and if he can’t open up to me now, then he’ll never be the real partner I need him to be. I gave him a month, and now I’m out of here. If he truly loves me like he says, he knows where to find me.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/17969384-three-broken-promises

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/17969384-three-broken-promises

kasiorek | 2014-04-24
Przeczytana: 21 maja 2014

Tak trochę przemęczone, a nie przeczytane.