Asteriks legionista

Wydawnictwo: Egmont Polska
Asterix Legionaire
komiksy
geokuba

Do wioski niezwyciężonych Galów po długiej nieobecności powraca Falbala, która pobierała nauki w Condate. W tym czasie wyrosła na piękną kobietę. Jej wdziękom nie potrafi się oprzeć Obeliks i... zakochuje się. Jednak szybko okazuje się, że jest to miłość nieodwzajemniona, gdyż dziewczyna ma narzeczonego - Tragikomiksa. Pewnego dnia Falbala dostaje od niego list, z którego wynika, że Rzymianie siłą wcielili jej ukochanego do legionów rzymskich i wyruszyli statkiem na podbój Afryki. Asteriks, Obeliks i Idefiks ruszają mu na ratunek i postanawiają sami wstąpić do legionów, by odbić Tragikomiksa.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Fanów Fistaszków zapraszam na http://lubimyczytac.pl/grupa/2148/fanklub-charlesa-m-schulz

Herbaciarka | 2017-07-17
Przeczytana: sierpień 2016

Biedny Obeliks :( Że też musiał zakochać sie akurat w pięknej Falbali, córce Agronomiksa, zaręczonej z przystojnym Tragikomiksem... Nieszczęściem dla Falbali jej narzeczony zostaje wcielony do rzymskiej armii i wysłany do Afryki. Nie trudno się domyślić, że Asteriks i Obeliks (choć ze złamanym sercem) wyruszą w ślad za młodzieńcem aby tylko Falbala była szczęśliwa. Przygody są tu bardzo zabawne, w fajny sposób są pokazane wady niektórych nacji, a Rzymianie (w szczególności dwóm centurionom ;)) w wyjątkowy sposób są ośmieszeni xD To chyba jeden z najlepszych komiksów z przygodami Asteriksa :) Gorąco Polecam :)))

Violla92 | 2015-07-20
Przeczytana: 19 lipca 2015

Zdecydowanie jeden z najlepszych komiksów z serii. Dużo żarcików sytuacyjnych oraz piękne rysunki. Bardzo podobał mi się motyw wielojęzyczny z udziałem "legionistów". Po raz pierwszy czytelnik ma okazję poznać nowe oblicza Obeliksa - w komiksie pojawia się piękna Falbala oraz Idefiksa, który staje się bardzo zazdrosny o swojego największego przyjaciela.

Najzabawniejsza część Asterixa. Goscinny przeszedł sam siebie. W dorosłym życiu mam jeszcze większą frajdę z lektury, od frajdy odczuwanej w czasach chłopięcych.

Rodion | 2014-07-18

Najlepsza księga

chrispu | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Opowieść średniej jakości, przewidywalna, z jednym ciekawym i śmiesznym elementem. Ten śmieszny element to coś w rodzaju "legii cudzoziemskiej" pokazanej jako rzymski legion składający się z osobników różnych narodowości. Każda osoba w legionie mówi własnym językiem (zabawna składnia dialogów, znaczki - hieroglify, czcionka). I pojawia się w komiksie po raz pierwszy postać Falbali - wielkiej miłości Obelixa. Oczywiście jest też niewielki wątek piratów (świetna przeróbka obrazu "Tratwa Meduzy" - Théodora Géricaulta)

kryptonite | 2012-02-16
Przeczytana: 2000 rok

Uśmiałam się przy tym komiksie do łez, tak samo przy filmie.