Raz w życiu

Książnica
1994-01-01
1994-01-01
Katarzyna Petecka-Jurek, Bohdan Petecki
raz w życiu danielle steel

Opowieść rozpoczyna się od najprzyjemniejszego okresu w roku, czyli Świąt Bożego Narodzenia. W Nowym Jorku obchodzone są one bardzo hucznie. Gwar na ulicach, mnóstwo ozdób świątecznych, wesołe piosenki, spotkania z rodziną i przyjaciółmi…
Jednak dla Daphne będzie to najtragiczniejszy dzień w życiu. W pożarze ginie jej dziecko i mąż, a cały dorobek życia pochłaniają płomienie. Z upadku psychicznego bohaterce pomaga podnieść się jej przyjaciółka Barbara oraz... wiadomość o dziecku, które przyjdzie na świat za kilka miesięcy. Cząstka zmarłego męża już zawsze będzie przy Daphne. Jednak w chwili gdy los nieśmiało uśmiecha się do głównej bohaterki, spadają na nią kolejne ciosy. Jak się okazało nie wyczerpała ona limitu nieszczęść. Na każdym kolejnym etapie życia pojawiają się nowe problemy, które jednocześnie załamują i wpływają na to, że Daphnie staje się silniejsza. Jej synek rodzi się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W relacjach z mężczyznami również pojawiają się rozczarowania, zranienia
oraz śmierć…
Danielle Steel w swojej powieści wykreowała odważną bohaterkę, która pomimo nieszczęść, nie poddaje się. Może stanowić ona wzór dla każdego z nas, ponieważ najważniejsze to odnaleźć w sobie siłę by iść naprzód i wstać po każdym upadku.
Danielle Steel w swojej powieści pokazała także czym jest prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Autorka wielokrotnie podkreśla, że bez miłości świat byłby niewiele wart, a nadzieja może dać siłę do działania.

Bardzo dobra, wzruszająca, wiarygodna. Piękna postać Daphne - kobiety uczciwej, prostolinijne, uczuciowej. Polecam,

Książka o wielkiej tragedii, o pięknej i wielkiej miłości. Pokazująca ze pomimo wielkiej straty i ogromnego bólu można iść przez życie dalej, walcząc o swoje pragnienia i pomimo strachu dalej żyć szczęśliwie. Ksiazka jak dla mnie na plus.

Nieprzeczytane.

Nieprzeczytane.

Ciekawa książka, podobała mi się jej forma retrospekcji, bardzo atrakcyjny zabieg literacki, sama historia do pewnego momentu również wzruszająca i interesująca. Ale... Niestety, kiedy w życiu głównej bohaterki pojawił się już trzeci mężczyzna, którego osobiście nie mogłam znieść jak tylko pojawiał się na kartach, w moim odczuciu cała powieść straciła swój smak i klimat, przez co trudno było przebrnąć do końca. Danielle ma o wiele lepsze książki od tej :)

Popularna pisarka Daphnie w ciezkim stanie trafia do szpitala w noc wigilijna. A jedyna osoba ktora pojawia sie przy niej jest jej sekretarka i przyjaciolka Barbara. Ksiazka jak zawsze u tej autorki wciaga od samego poczatku. Sporo przeszla glowna bohaterka nim znow znalazla to co w zyciu najwazniejsze milosc.

Cudowna...

Cudowna...

Bardzo ciekawa książka. Trochę się bałam kiedy czytałam o pożarze domu. Spodziewałam się najgorszego, co oczywiście się spełniło. Szkoda mi głównej bohaterki.

I oto kolejna książka Danielle Steel, przez którą przebrnęłam. Przyznam, że ciężko było mi się od niej oderwać. Zostałam kompletnie pochłonięta przez historie Daphne oraz jej przyjaciółkę Barbarę. Co prawda kilka razy miałam ochotę niemal krzyczeć, że tyle nieszczęść w życiu tak dobrej kobiety, jaką jest Daphne, jest zwyczajnie niesprawiedliwie, ale koniec końców nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zakończenie jak najbardziej mi się podobało i jestem przekonana, że w dalszym ciągu będę sięgała po dzieła tej autorki, gdyż czyta się je lekko oraz szybko.

• Danielle Steel
  • Literatura obca
  • Romans

Dodaj cytat z książki Raz w życiu