This Man Confessed

powieść historyczna
Kindle Edition
2013-07-02
2013-07-02

Sama nie wiem jak ocenić tą książkę, z jednej strony czytałam ją tylko dlatego, że nie umiem tak porzucać niewyjaśnionych historii, ale z drugiej strony, przez niektóre rozdziały przechodziłam z zapartym tchem.
Kiedy wydaje się, że Ava o Jessiem wie już wszystko, okazuje się że największe tajemnice mają dopiero wyjść na jaw. Fanom serii na pewno się spodoba, jednak osobiście uważam tą część za najsłabszą.

W trzeciej części trylogii o "Tym mężczyźnie", czytelniczki nareszcie dowiadują się całej prawdy o jego ciemnych sprawkach. Akcja płynie wartko, suspens wyłania się niemal w każdym rozdziale, a my zaaferowane czytające nieomal mdlejemy ze strachu, czy aby naszej, ulubionej parze nic się nie stało. Zakończenie jest wiadome, przy okazji można odetchnąć z ulgą, gdyż nareszcie pojawia się rozsądne wytłumaczenie nienormalnego zchowania głównego bohatera.
Pisząc bardziej poważnie, lektura z pewnością spodoba się fankom Christiana Grey'a i jemu podobnych. Nie należy się spodziewać po omawianej trylogii artystycznych wzlotów nad kunsztem autorki a raczej wypieków na policzkach. Trochę szkoda, że książki nie napisano lepiej, gdyż, wg mnie, fabuła ma niezły potencjał.

Ostatnia część przygód Avy i Jessa nie zawodzi. Akcja toczy się na naprawdę wysokich obrotach. Cały czas szokuje i trzyma w napięciu do samego końca.
Niestety nie chce spoilerować więc nie napisze nic więcej.

Niestety nie chce spoilerować więc nie napisze nic więcej.

Z wystawieniem opinii czekałam kilka dni, bo czasami zmieniam zdanie. Tym razem z czasem coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że to moja ulubiona seria z dominującym mężczyzną(nie chodzi tu o elementy BDSM, bo takowych w niej nie ma). Jesse jest bogaty, przystojny dominujący czyli taki, o jakim czytałyśmy już wiele razy. Ava jest zupełnie inna i wyjątkowa. Nie jest uległą, bez swojego zdania, szarą myszką. Ma cięty język, stawia się, ucieka. Oczywiście też daje się zdominować, ale głównie w łóżku. Jest fajną, mającą swoje zdanie bohaterką. Przezabawne przepychanki słowne, tajemnice, intrygi. Co najważniejsze świetnie napisana. Naprawdę świetna seria. Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla fanek Greya, Crossa itp.

• Romans
  • Przeczytane 2014