Turcja. Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie

Seria: Mali podróżnicy w wielkim świecie
Wydawnictwo: G+J
Turcja, podróże, dzieci
madziabir

Turcja to kraj tak bogaty w historię i zabytki, że na jego poznanie warto poświęcić kilka wyjazdów. Przekonaj się, że miejsca opisywane w Biblii i mitach istnieją naprawdę i wyrusz z nami na pełną odkryć podróż po Turcji! ! Tu wciąż płoną ognie Chimery, król Nimrod zaś chciał wystrzelić Abrahama z katapulty. W Olympos zamieszkamy w domku na drzewie, w Demre spotkamy świętego Mikołaja, w Kapadocji zobaczymy wschód słońca z balonu, a w Harran napijemy się herbaty w najprawdziwszym domu-ulu. Dowiemy się też jakie tajemnice kryją w sobie posągi na górze Nemrut, popłyniemy statkiem do zatopionego miasta i sprawdzimy kto dziś mieszka w antycznym Efezie.

źródło opisu: okładka ksiązki

źródło okładki: http://www.malypodroznik.pl

mmena | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Ciekawie napisany przewodnik z pięknymi zdjęciami. Jedyne co mi przeszkadzalo to ciagly ped (biegniemy zobaczyc to, potem biegiem do tamtego, a potem sie rozdzielimy, jedno zobaczy to, drugie tamto i wymienimy sie opowiesciami), jakby chcieli odhaczyc jak najwiecej atrakcji zapominajac by sie nimi cieszyc.