Magija enochiańska. System magiczny oparty na przekazach od aniołów

Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Wydawnictwo: Illuminatio
8 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Enochian Vision Magick: An Introduction and Practical Guide to the Magick of Dr. John Dee and Edward Kelley
joly_fh

Magija enochiańska, czyli system magiczny, który opiera się na przekazach od aniołów, spisany przez maga Johna Dee i jego współpracownika, medium Edwarda Kelleya - została rozpropagowana przez Aleistera Crowleya i jego Hermetyczny Zakon Złotego Brzasku. Oto publikacja, która wprowadza w arkana tego systemu i porządkuje wiedzę o nim, na dodatek opierając się wyłącznie na oryginalnych...

Oto publikacja, która wprowadza w arkana tego systemu i porządkuje wiedzę o nim, na dodatek opierając się wyłącznie na oryginalnych manuskryptach. Książka prezentuje bardzo obszerny materiał, wzbogacony kilkudziesięcioma ilustracjami, a wszystko przekazane w bardzo przystępny sposób, co jest zasługą autora - Lon Milo DuQuette'a, który znany jest z lekkości języka i umiejętności przekazywania wiedzy. Dzięki temu ta publikacja to harmonijne połączenie klasycznej naukowości, praktycznych instrukcji magicznych i anegdotycznych opowieści.

Z książki dowiesz się między innymi: jakie były okoliczności powstania magiji enochiańskiej, czym jest księga Soyga czy anielski alfabet, czym są i jak pracować z Lamenem, Świętym Stołem czy Chorągwiami Wszechświata. To przystępny, interesujący, osobisty jednak przede wszystkim praktyczny podręcznik do magiji enochiańskiej i doskonały przewodnik po labiryncie tego systemu.

Dzięki odpowiedniej podstawie teoretycznej i skutecznym narzędziom praktycznym, masz szansę rozpocząć życiową przygodę!

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2013

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

dzeyla | 2014-03-19

nie jest to typowa książka do czytania.. raczej bardzo dokładnie przedstawiony system..ktory najpierw mnie zafascynowal swoja złozonością, ukrytymi zaleznościami, symboliką, ale potem troche znuzyl.. Generalnie system skomplikowany i nawet cala masa rysunków nie zawsze pomaga. zdecydowanie ksiazka dla wytrwalych, ale przede wszystkim osob ktore juz troche znaja temat. Osobiście, najbardziej podobał mi się wstęp który przedstawia kontekst historyczny i pochodzenie systemu,