5000 wieczorów w operze

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
The memoirs of sir Rudolf Bing : 5000 nights at the Opera
muzyka, opera
muzyka

Rudolf Bing, wieloletni dyrektor Metropolitan Opera odkrywa przed czytelnikiem kulisy największego przedsiębiorstwa operowego>

Jego wspomnienia są rzeczowe, przepełnione poczuciem humoru i umiłowaniem świata teatralnego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

shajara | 2016-12-14

Fantastyczna lektura nawet dla kogoś, kto nie zna się na muzyce i nie potrafi w pełni docenić jej treści. Książka, którą znalazłam w domu w stosie przeznaczonych do wyrzucenia (!). Część poświęcona pracy w Berlinie, Darmstadt i w Wielkiej Brytanii była chyba nawet ciekawsza od wspomnień z Met. W Nowym Jorku zarządzał ogromną machiną organizacyjną i artystyczną, zresztą w sposób dosyć autorytarny - stąd lektura ciekawa nie tylko dla ludzi związanych z muzyką, ale także dla niejednego menedżera. Dowcipne!