Trzy miłości. Kościół-Ojczyzna-Rodzina

Wydawnictwo: JUT
inne
Wiki

Unikatowy zbiór homilii patriotycznych ks. bpa Antoniego Pacyfika Dydycza pt. "Trzy miłości. Kościół - Ojczyzna - Rodzina. Kazania patriotyczne". Pięknie oprawiony tom obejmuje 43 homilie wygłoszone do wielu polskich środowisk w latach 1981 - 2012. Najwięcej homilii jest z ostatnich lat, podczas których Biskup Drohiczyński towarzyszy Polakom w trudnych przeżyciach swoim pasterskim słowem, pełnym mądrości i życzliwości.

Wszystkie homilie akcentują sprawy związane z miłością Kościoła, ojczyzny i rodziny, odwołując się do polskich patronów i osób wybitnych m.in. do bł. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i innych duchowych przewodników. Cytowane są także fragmenty tekstów poetyckich, będących świadectwem patriotyzmu polskich pisarzy.

Niniejszy zbiór homilii patriotycznych ks. bpa Antoniego P. Dydycza zawiera w sobie "cząstkę Polski" i uczy miłości do niej, wlewając w serca ufność, nadzieję i wiarę w Opatrzność Bożą.
W wstępie ks. abp Andrzej Dzięga napisał, że Biskup Drohiczyński "Jest jednym z proroków, danym naszemu pokoleniu", a red. Jacek Karnowski stwierdził, że niniejsza książka to diagnoza inteligentna i literacko piękna, a nade wszystko przepełniona miłością do Ojczyzny i "właśnie wielka miłość do Polski, tej Polski wiernej Bogu, jest źródłem mocy tych wystąpień".

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!