Karty obrazkowe. Pierwsze słowa

Wydawnictwo: Edgard
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788377882030

Pakiet do kreatywnej nauki i zabawy w czytanie dla dzieci w wieku od 1. do 3. roku życia. Unikalny pakiet (karty + poradnik), który służy do wczesnej edukacji najmłodszych (dzieci od 1. do 3. roku życia). Jest doskonałą pomocą dla opiekunów, którzy mogą wykorzystywać go do organizowania dzieciom zabaw wspierających ich rozwój a także do nauki czytania globalnego inspirowanej metodą Glenna...

Unikalny pakiet (karty + poradnik), który służy do wczesnej edukacji najmłodszych (dzieci od 1. do 3. roku życia). Jest doskonałą pomocą dla opiekunów, którzy mogą wykorzystywać go do organizowania dzieciom zabaw wspierających ich rozwój a także do nauki czytania globalnego inspirowanej metodą Glenna Domana. Dołączony do kart poradnik stworzyła para doświadczonych psychologów.

Zestaw trwałych kart
Zestaw trwałych, usztywnionych kart obrazkowych dla dzieci od 1. do 3. roku życia służy do kreatywnej nauki i zabawy w czytanie. Na kartach zamieszczono kolorowe rysunki z podpisami (awers) i powtórzonym dużym podpisem (rewers). Karty są doskonałym wstępem do wczesnej edukacji. Ich konstrukcja oparta jest na metodzie globalnego czytania, opracowanej przez Glenna Domana. We­dług jej wytycznych uczyć mogą się dzieci w każdym wieku, bez poczucia, że wykonują żmudne ćwiczenia. Ponadto zabawa z kartami znakomicie wspomaga rozwój mowy, rozbudza w dziecku ciekawość świata i stymuluje pracę jego mózgu.

Poradnik dla opiekunów
Poradnik dla opiekunów stworzyli Natalia i Krzysztof Minge - para psychologów specjalizujących się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci i twórcy autorskich programów nauczania. W poradniku zamieścili pomysły na kilkadziesiąt rozbudowanych zabaw i gier przy użyciu kart oraz informacje o tym, jak wykorzystywać karty do nauki inspirowanej metodą Glenna Domana. Dzięki zabawie z zestawem dzieci wzbogacą m.in. zasób słownictwa, co bardzo ułatwi im start w przedszkolu i szkole. A zapoznanie z pisownią i znaczeniem pierwszych słów zachęci je do dalszej nauki.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/karty-obrazkowe-pierwsze-slowa/

źródło okładki: http://ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.com/20...»

Na półkach: Przeczytane, Edgard

Dzisiaj coś co jest przeznaczone dla dzieciaczków w wieku 1-3 lat. Jest to zestaw kart do nauki pierwszych słów oraz czytania. I właśnie to czytanie nas zachęciło. I mimo tego, ze Nikodem to już praktycznie 5-latek te karty na pewno i jemu bardzo się przydadzą :)

W pudełeczku znajdziemy 17 małych, sztywnych, kwadratowych kart oraz mini poradnik dla opiekunów. Karty są dwustronne. Po jednej stronie znajduje się obrazek i podpis, na odwrocie natomiast duży napis. W poradniku są pomysły na zabawy z użyciem owych kart zarówno tych, które posiadamy my jak i innych części. Zabawa w czytanie, naśladowanie dźwięków, domowe poszukiwania, zabawy tematyczne, małe-duże... To tylko niektóre z propozycji.

Zabawy są bardzo ciekawe, rozwijające, stymulujące, pomagają rozwinąć mowę dziecka, zachęcają rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem. Karty są proste, skromne. Bardzo ładne i zabawne ilustracje zamieszczone na jednokolorowym tle, duże, wyraźne i czytelne napisy. Na dodatek są sztywne,...