Przeklęty rejs

Tłumaczenie: Katarzyna M. Bednarska
Cykl: Kryminalne przypadki Daisy D. (tom 9)
Wydawnictwo: Edipresse
To Davy Jones Below
daisy, kryminał, seria
olciak84

Jest 1923 rok. Świeżo upieczeni małżonkowie, Daisy Dalrymple i inspektor Alec Fletcher, wyruszają w podróż poślubną do Ameryki. Zapowiada się przyjemny i relaksujący rejs. Nikt nie podejrzewa, że tuż po podniesieniu kotwicy na statku zaczną dziać się dziwne rzeczy. Intrygi, bezlitosne plotki i złe myśli budzą dawno uśpione demony, którym nawet pogoda nie jest w stanie się przeciwstawić. Gdy na oceanie szaleje sztorm, umiera jeden z pasażerów. Daisy nie ma wątpliwości, że został zamordowany.

źródło opisu: Edipresse, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

annaroza | 2016-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2016

Daisy zostaje panią Fletcher. Przełożeni Aleca wysyłają go do Ameryki. Ma tam pełnić rolę konsultanta i pomóc tworzyć służby śledcze. Daisy wyrusza z mężem w rejs, który ma zrelacjonować w artykule dla swego wydawcy. A skoro ona jest na pokładzie, podróż nie może przebiegać spokojnie...
To ostatnia z powieści Caroli Dunn, które posiadam w swojej biblioteczce. I choć seria nawet mi się podoba i jestem ciekawa w jakie przygody jeszcze wplącze się główna bohaterka, na razie kończę tą serię. Owszem książki są całkiem fajne, lecz nie na tyle, bym za wszelką cenę starała się je zdobyć. Ale jeśli jakaś wpadnie mi w ręce, przeczytam z przyjemnością.

Agacha | 2017-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 grudnia 2017

Oj, stęskniłam się za Daisy, więc z przyjemnością zagłębiłam się w lekturze. Nasza Stokrotka mimo, że właśnie została szacowną panią Fletcher, nadal zajmuje się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Nawet podczas poślubnego rejsu trafia się ku temu okazja. Na morzu sztorm, pasażerowie cierpią z powodu choroby morskiej, a trup ściele się gęsto. Miła rozrywka.

Kurebayashi | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Autor tworząc kolejną część danej serii musi trzymać się pewnych utartych szablonów i dbać o trzymanie wysokiego poziomu, aby spełnić oczekiwania swoich czytelników. Carola Dunn utrzymuje wciąż własny, interesujący styl i rozwija historię zgodnie z przewidywaniami, ale na szczęście nie do końca. Autorka za każdym razem dodaje w powieści nowe, ciekawe elementy, które wzbogacają opowieść, w sposób naturalny i płynny rozwija losy głównych bohaterów i ich przyjaciół. "Przeklęty rejs" to już 9 część serii, którą czytam z zainteresowaniem, ciekawością i naprawdę dużą przyjemnością. Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania z państwem Fletcher.

brandseld | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Tytuł idealnie odzwierciedla fabułę książki. Bez wątpienia ten tom jest wyjątkowy ze względu na miejsce akcji, którym jest statek "Talavera". Co jednak mnie zastanawia, to tytuł serii Daisy D. od tego tomu powinno być Daisy F. lub coś w tym stylu.
Duży plus w tym tomie dla głównej bohaterki, gdyż wykazała się niezwykłą zwinnością oraz sprytem, dzięki czemu zagadka, której musiał podjąć się inspektor Fletcher staje się jaśniejsza.

Paweł Lesiak | 2014-01-03
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Jest to kolejny tom kryminalnej serii książek o przygodach Daisy Dalrymple oraz inspektora Scotland Yardu Aleca Fletchera. Świeżo upieczeni małżonkowie, Daisy i Alec, udają się w podróż poślubną do Stanów Zjednoczonych, gdzie Alec ma za zadanie przyjrzeć się pracy oraz doradzić tamtejszej policji. Poznając wcześniejsze przygody Daisy Dalrymple można być pewnym, że podróż ta nie będzie spokojną i romantyczną podróżą nowożeńców. Daisy ma niezwykłą zdolność znajdowania się w nieodpowiednim miejscu i czasie, a można też śmiało powiedzieć, że przyciąga zbrodnie. Podczas rejsu dochodzi do kilku tragicznych wypadków, których wyjaśnieniem musi zająć się inspektor Fletcher z wydatną pomocą swojej świeżo poślubionej żony.
Błyskotliwa akcja, trzymająca w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Fabuła nie nudzi. Zakończenie z pewnością może zaskoczyć uważnego czytelnika. Można powiedzieć, że jest to seria książek napisanych w stylu kryminałów Agathy Christie, czyli w stylu klasycznego...

Sonia | 2018-02-14
Przeczytana: luty 2018