Tsatsiki i Retzina

Cykl: Tsatsiki (tom 5)
Wydawnictwo: Zakamarki
Tsatsiki och Retzina
Róża_Bzowa

Tsatsiki rozpoczyna drugi semestr czwartej klasy. To dziwny wiek, kiedy z pewnych rzeczy powoli się wyrasta, a do innych jeszcze się nie dorosło. Choć Tsatsiki uwielbia swoją nowo narodzoną siostrę, to czuje się odstawiony na boczny tor. Sytuacji nie polepsza fakt, że zamieszkał z nimi Morten. Tsatsiki nie jest już w centrum domowego wszechświata i musi stawić czoła uczuciu zazdrości. W...

W dodatku znudziło mu się całowanie z Sarą i pokłócił się z Perem Hammarem. Samotność jest ciężka, tylko że ktoś musi pierwszy wyciągnąć rękę na zgodę. A jeśli Tsatsiki i Per Hammar się nie pogodzą, to co będzie z wakacjami, które mają razem spędzić w Grecji?

Ostatnia z pięciu książek o Tsatsikim – przetłumaczonych na kilkanaście języków i wielokrotnie nagradzanych, m.in. przez szwedzkie Jury Dziecięce oraz polski Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wartkie tempo, humor i ciepło sprawiają, że książki o Tsatsikim czytają z wypiekami na twarzach zarówno chłopacy, jak i dziewczyny – młodsi i starsi, a nawet dorośli!

Ilustracje Pija Lindenbaum.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakamarki, 2013

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/

| 2013-09-14

Wyjątkowo nie przeczytałam tej części, tak więc opinia oparta jest wyłącznie na zdaniu Starszego. Szkoda tylko, że zdanie było bardzo skromne...

Ponoć jest to najlepsza część, wiele wątków ma swoje szczęśliwe zakończenie, ale aby je zrozumieć, trzeba przeczytać wszystkie wcześniejsze przygody Tsatsikiego.

Straszną, wręcz niewybaczalną, rzeczą jest natomiast to, że autorka nie ma pojęcia jakie kata zdaje się na żółty pas, a mój domowy specjalista od karate jest świeżo po takim egzaminie:-). Poza tym na okładce Tsatsiki ma... czarny pas. Za coś takiego mam odjąć 4 gwiazdki. Cóż, nie mam wyjścia, honor karateki tego wymaga.

aleks | 2014-04-06
Przeczytana: kwiecień 2014

My kochamy Tsatsikiego. Młodzi w domu aż się palą do czytania. My z meżem też. Więc czytamy glosno. I ciągle nam mało. Życie Tsatsikiego to życie zwykłego, fajnego chłopca. Jego rodzice nie mieszkają razem, ale i tak Tsatsiki jest szczęśliwy. Ma świetną mame, fajnego mamy przyjaciela, tatę, ktory go kocha, a w jego życiu dużo się dzieje rzeczy zupełnie zwykłych, ale jakże porywających :–). Książek o Tsatsikim jest kilka. Pierwsza, to Tsatsiki w pierwszej klasie. W kolejnych książkach Tsatiski jest odpowiednio starszy. Książka napisana jest prostym językiem, bez zadęcia i bardzo mądra. Dużo w niej humoru. Podoba się i starym i młodym. Młodym w naszym domu podoba się bardziej niż Mikołajek, chociaż trudno te książki porównywać. POLECAM!

Little_mi | 2018-10-27

Cudowna książka pełna humoru dla młodszych i starszych

Severus | 2018-09-23
alwika222 | 2018-05-22