Wagina. Nowa biografia

Wydawnictwo: Czarna Owca
Vagina
popularnonaukowa
joly_fh

Wagina to lektura podstawowa dla każdej kobiety, która chce zrozumieć swoje ciało, swój umysł oraz kulturę, które je definiują. Niezwykła książka Naomi Wolf, która w sposób radykalny zmienia całą naszą wiedzę o waginie, to jak o niej myślimy i mówimy. W konsekwencji zmienia nasz sposób rozumienia kobiet i kobiecej seksualności. Wolf wykorzystuje w swojej książce najnowsze wyniki badań...

Wolf wykorzystuje w swojej książce najnowsze wyniki badań naukowych oraz dane historyczne, żeby pokazać znaczenie kobiecego pożądania i jego wpływ na poczucie tożsamości, kreatywność i pewność siebie.
Wagina. Nowa biografia to książka wciągająca, optymistyczna i inspirująca. Odsłania historię kobiecości, kobiece impulsy i marzenia, a pokazując najważniejsze potrzeby kobiet, dociera do samego rdzenia poczucia kobiecości.

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

PKK | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

Czytałem ją rok i zaraz muszę zapłacić gigantyczną karę biblioteczną za jej przeczytanie, ale było warto. Dobra książka dla mężczyzn, którzy chcą podjąć próbę zrozumienia kobiet.

książek: 1912
Kasia | 2014-12-29

Liczyłam na coś lepszego, jakieś naukowe opracowanie - w zamyśle ma tym być, ale mam wrażenie, że to opowieść nadgorliwej, niespełnionej (?) kobiety...

konto_usuniete | 2014-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Jak to możliwe, że ocena tej książki jest tak niska?

Dla mnie "Wagina..." odkrywa nowe światy, zmienia percepcję rzeczywistości, pozwala zrozumieć samą siebie, wysłowić rzeczy, które zawsze instynktownie czułam, ale nie umiałam ich nazwać.

Wspaniała. Lektura obowiązkowa dla mężczyzn, którzy chcą zrozumieć kobiety i dla kobiet, które same siebie pragną zrozumieć, poznać, odkryć. Właściwie - lektura obowiązkowa dla każdego.

redlime | 2014-10-28
Przeczytana: 27 października 2014

Trudno coś napisać o tej książce - ale przeczytać powinien ją każda kobieta i większość mężczyzn.

książek: 2082
Justyna | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Całość traktuję jako ciekawostkę. Fragmenty o kulturze i religii są nawet interesujące. Narratorka jest irytująca i naiwna, kojarzy mi się z jakąś głupią blondynką, która szuka sensacji, szczególnie w momencie ogromnego zdziwienia po tym, jak lekarz uświadomił ją, że wagina jest połączona z mózgiem układem nerwowym. Układ nerwowy obejmuje całe nasze ciało, to chyba wie nawet dziecko? Tak samo irytuje konstrukcja tej książki, czytanie byłoby łatwiejsze i płynniejsze, gdyby usunąć dodatkowe odstępy po każdym akapicie.

keskese87 | 2013-11-15

Wyobrażacie sobie jak nasze babcie albo matki trzymają taką książkę w pokoju na biurku, frontem okładki, i podczytują w wolnej chwili? Myślę, że takie ostentacyjne czytanie o waginie nieodzownie budziłoby zgorszenie, nawet jeszcze kilka lat temu. Podobne książki owszem pojawiały się, ale zawsze zabierano się do nich gdzieś cichaczem, w wielkiej tajemnicy, a rozmawiać otwarcie, dyskutować – było to raczej nie do pomyślenia. Czasy się zmieniają, feministki wkraczają do boju, a kobiety już nie tylko przyznają się do swoich seksualnych potrzeb, ale coraz śmielej o tym mówią, szukają inspiracji, zdobywają wiedzę w tym zakresie, manifestują swoje pożądanie i oczekują doświadczonego w tym kierunku partnera, który będzie w stanie sprostać ich pragnieniom. Tabu się gdzieś zaciera, wyzbywamy się wstydu i bardzo dobrze. Wokół waginy przez lata narosła pewna nieznośna otoczka, jaką należy przełamać. O kobiecych narządach płciowych nie mówiło się, a jeśli już, to w sposób bardzo pobieżny,...

ZielonaCytryna | 2013-11-01
Przeczytana: 24 października 2013

Nie tego oczekiwałam. Zdecydowanie nie tego. Zamiast poznania naprawdę fascynującej książki o kobiecej seksualności, byłam świadkiem chyba nie do końca udanego hołdu złożonego waginie. O czym więc napisała Naomi Wolf?

Autorka postanowiła stworzyć coś w rodzaju kompleksowej biografii żeńskich narządów płciowych i choć zdaję sobie sprawę z faktu, że brzmi to co najmniej kuriozalnie, wcale takie nie było. Rozumiem potrzebę i rozumiem cel pisania o tym, o czym pisze się rzadko - o zdolności do przeżywania orgazmu, do czerpania radości z seksu, o świadomości własnej seksualności wśród kobiet i znajomości mechanizmów rządzących kobiecą rozkoszą. Żeby jednak książka taka przybrała formę lekkostrawną i zrozumiałą, potrzebny jest stosunkowo łatwy w odbiorze język, a Wolf momentami poszła niestety w stronę ciężkiego naukowego wywodu, który wyraźnie oddzielił tę część książki od fragmentów pisanych w znacznie lżejszym stylu.

Uznanie należy się jej za to, że połączyła w swojej książce...

Dominika Pawelec | 2013-10-27
Przeczytana: 27 października 2013

Skoro One Direction mogą mieć własną biografię to proszę się nie dziwić,że wagina też się takowej doczekała. Amerykańska dziennikarka Naomi Wolf wzięła na siebie dość dużo. Ponad trzysta stron książki to podróż przez najróżniejsze wymiary postrzegania waginy, od kultury aż po zagadnienia stricte naukowe.

Wydaje mi się, że w tym tkwi problem tej książki. Zbyt obszerny temat jak na warsztat autorki. Byłam nastawiona na ciekawą lekturę o oryginalnej tematyce. Nie twierdzę, że nie było tam zagadnień ciekawych (głównie te dotyczące kultury), ale książka jest moim zdaniem nierówna, jeśli chodzi o przykuwanie uwagi czytelnika.

Zacznę jednak od plusów. Jestem fanką różnego rodzaju ciekawostek, które sprawiają, że buty spadają mi ze stóp. Jak to się dzieje, że w języku polskim nie ma w powszechnym użyciu jednego, nienaukowego określenia waginy, które nie jest pejoratywne? Niby islam to najbardziej konserwatywna religia dla kobiet, a oni już w szesnastym wieku mieli tych określeń...

figlarna24 | 2013-10-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 25 października 2013

Lubię czytać książki popularnonaukowe, a te , które dotyczą bezpośrednio kobiety tym bardziej. Kiedy byłam młodsza marzyła mi się medycyna, a , że niestety jestem za słaba z biologii czy chemii ten kierunek studiów był dla mnie nie osiągalny. Miałam też inne marzenie, chciałam skończyć psychologię, by być seksuologiem. I tu, w tym miejscu zaznaczam , że jest to recenzja dla świadomych i pełnoletnich osób.Nie zamierzam propagować seksu wśród nieletnich i broń boże do niego zachęcać.

"Wagina. Nowa biografia" nie jest pozycją za krzty nachalną , określoną na kierunek seks. Zwaca ona raczej uwagę na fizjologiczną budowę każdej kobiety i na jej znaczenie w naszym życiu emocjonalnym , seksualnym oraz społecznym.

"Wagina. NOwa biografia" napisała Naomi Wolf.. Jest ona Amerykanką. Pisarką, dziennikarka, intelektualistką, konsultantką polityczną . Ukończyła Uniwersytet Yale oraz New College. Jest autorką takich światowych bestsellerów , jak: " Mit piękności", "Antropologia ciała". Jest...