Poradnik ksenofoba. Włosi

Seria: Przewodnik ksenofoba
Wydawnictwo: Finebooks
Xenophobe's guide to the Italians
poradniki

Poradnik ksenofoba krytyczne spojrzenie na przesądy i słabostki innych narodów, prawie gwarantujące wyleczenie się z ksenofobii. Włosi żyją na pełny gaz. Nie czują się ani trochę winni za to, że życie ich to wypoczynek przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, pięćdziesiąt dwa tygodnie w roku. I o to im w życiu chodzi: Włosi nie żyją, a by pracować, ale pracują, aby żyć. Głęboko w duszy Włosi sądzą, że chociaż inne kraje są od Włoch potężniejsze i lepiej zorganizowane, to tak naprawdę reszta świata postępuje tak samo i jest równie mocno zepsuta jak oni, z tą różnicą, że ci inni są sprytniejsi i nie dają się złapać.

źródło opisu: Wydawnictwo Adamantan, 2004

Jacek | 2016-12-18
Na półkach: Mam, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2016

Jakże wiele ciekawych i nie zawsze uświadamianych rzeczy można się dowiedzieć o Włochach z tej małej książeczki! Nie, nie będę cytować, bo zamierzam co bardziej trafne i zabawne fragmenty wkrótce dodać. Tutaj tylko chcę zauważyć, że z dużym dowcipem i umiejętnością obserwacji Martin Solly przedstawił Włochów w różnych sytuacjach życiowych, ich zachowanie, charakter, zalety, wady i obsesje. Dlatego warto sobie uprzytomnić, jacy są mieszkańcy Italii. I dlaczego tak się różnią między sobą. Kolejny, dobrze napisany Przewodnik ksenofoba.

Bilbo | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Chciałabym zobaczyć Włochy. Chciałabym nauczyć się języka włoskiego. Chciałabym. A że swych chęci nie kryję, otrzymałam w prezencie właśnie tę książeczkę. Niepozorną, niewielką, ale jakże pouczającą. Czy Włosi są właśnie tacy, jak ich przedstawiono tutaj - nie wiem, ale mam nadzieję, że będę miała okazję to sprawdzić. Czyta się z wielką przyjemnością, więc polecam.

morti | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

W książeczce znaleźć można wiele trafnych spostrzeżeń, ale brakuje tu odrobiny humoru. Jako miośniczka Włoch oczekiwałam czegoś więcej.

monika3200 | 2017-01-03
cikin_cikin | 2016-09-18