Poradnik ksenofoba. Włosi

Seria: Przewodnik ksenofoba
Wydawnictwo: Finebooks
Xenophobe's guide to the Italians
poradniki

Poradnik ksenofoba krytyczne spojrzenie na przesądy i słabostki innych narodów, prawie gwarantujące wyleczenie się z ksenofobii. Włosi żyją na pełny gaz. Nie czują się ani trochę winni za to, że życie ich to wypoczynek przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, pięćdziesiąt dwa tygodnie w roku. I o to im w życiu chodzi: Włosi nie żyją, a by pracować, ale pracują, aby żyć. Głęboko w duszy Włosi sądzą, że chociaż inne kraje są od Włoch potężniejsze i lepiej zorganizowane, to tak naprawdę reszta świata postępuje tak samo i jest równie mocno zepsuta jak oni, z tą różnicą, że ci inni są sprytniejsi i nie dają się złapać.

źródło opisu: Wydawnictwo Adamantan, 2004

morti | 2016-09-13
Przeczytana: 13 września 2016

W książeczce znaleźć można wiele trafnych spostrzeżeń, ale brakuje tu odrobiny humoru. Jako miośniczka Włoch oczekiwałam czegoś więcej.

cikin_cikin | 2016-09-18
Przeczytana: 07 maja 2012