Kochana piłeczko

Wydawnictwo: Temark
sport
Sokół1993

Bramkarz reprezentacji Polski - Józef Młynarczyk opowiada o sobie w formie wywiadu - rzeki

Piczi | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

Można trochę poznać Młynarczyka. Zaciekawiło mnie, że zaczął bronić dopiero w wieku 15 lat, czy, że otworzył firmę produkującą swetry. Czasami w zbyt mądre słowa dziennikarze ubierali odpowiedzi piłkarza - z wszystkimi nazwiskami, detalami, długie pełne zdania. Nie wierzę, że ktoś byłby w stanie odpowiadać tak szczegółowo, ale to chleb powszedni dawnych wywiadów. I zupełnie niepotrzebna (choć ciekawa!) druga część, gdzie autorzy książki opowiadają o swojej pasji do futbolu. Ale co to ma wspólnego z Młynarczykiem?

Robwier | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

Książka w formie rozmowy ze znakomitym niegdyś bramkarzem. Poznajemy jego niełatwe dzieciństwo oraz początki przygody ze sportem. A później też kulisy wydarzeń, które swego czasu zajmowały pierwsze strony gazet - legendarne mecze łódzkiego Widzewa w europejskich pucharach, medal reprezentacji Polski na hiszpańskim mundialu, czy zdobycie przez FC Porto miana najlepszej klubowej drużyny Europy. I wszystko to z niezapomnianym Młynarczykiem w bramce, który tak wiele osiągnął dzięki tej tytułowej, kochanej piłeczce... Mało kto by się tego spodziewał, gdy na początku swojej reprezentacyjnej kariery Józek puszczał wstydliwego babola w meczu z Węgrami ... Ale, podobnie jak jego słynny poprzednik Jan Tomaszewski - Młynarczyk potrafił swoimi przyszłymi osiągnięciami zatrzeć niekorzystne wrażenie z początków gry w kadrze. Dzięki czemu mogła chociażby powstać ta właśnie, ciekawa książka...

Sokół1993 | 2013-08-08
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Moim zdaniem całkiem fajna książka, która przybliża osobom w każdym niemalże wieku osobę Józefa Młynarczyka.