Czy będzie z nas dobrana para

Wydawnictwo: Książnica
poradniki

Barbara De Angelis Czy będzie z nas dobrana paraa Kogo unikać, a kogo poszukiwać Książnica Katowice 2006 okładka miękka 504 stronyz okładki: Adresowany zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn poradnik, w którym dr Barbara De Angelis osobom samotnym radzi, jak szukać swojej adrugiej połowy tym, którzy przeżyli zawód mi

Angie | 2011-12-09

Po 1. - ten, kto wybierał okładkę tej książki, powinien zostać ukarany ;p zdecydowanie prostytutka i alfons nie pasują do tego poradnika, po 2. książka naprawdę zawiera wiele wartościowych, acz ciężkich i wymagających, ćwiczeń, pomagających zrozumieć nieświadome mechanizmy kierujące naszymi wyborami miłosnymi. Jednak książka zawiera rady jak się kierować głównie racjonalnym umysłem, a nie sercem, w swoich wyborach, dla osób, których właśnie uczucia są zablokowane, radziłabym nie brać sobie wszystkich rad "do serca" ;) poza tym duża doza krytyki do niektórych ćwiczeń nie zaszkodzi, bo można zgubić się po stworzeniu idealnego partnera, który radzi stworzyć autorka książki.

madzialandia | 2014-12-14

Koszmarna okladka, ktora sugeruje tandetna tresc. A tymczasem w srodku zupelnie cos nnego. Najlepsza ksiazka (z serii psychologicznych) jaka do tej przeczytalam. Otwiera oczy na wiele spraw. Niesamowita.

Skakanka | 2015-08-04
Na półkach: Rozwojowo, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

Zgadzam się z innymi opiniami czytelników, że okładka jest fatalna. Ja na szczęście czytałam inne wydanie, z nieco lepiej zaprojektowaną okładką, tej chyba bym nigdy nie wzięła do ręki, a szkoda by było, bo książka jest bardzo ciekawa. Wiele mądrych porad i analiz. Przede wszystkim zaś bardzo dobrze pokazana relacja naszego dzieciństwa i tego w jakiej rodzinie się wychowywaliśmy, do tego jakie mamy wzorce związków i jakich partnerów wybieramy. Bardzo mocno uświadamiające! Warto przeczytać, a szczególnie może się przydać tym, którzy stale wybierają ten sam typ partnera, a potem narzekają, że mają pecha i zawsze trafiają na drani/ofiary losu/jędze itd. itp. Dużo mądrych porad. Do zapamiętania: cztery rady autorki co pomaga mieć do siebie zdrowy stosunek duchowy i emocjonalny:
"- Systematycznie prowadzić dziennik
- Uczyć się i medytować
- Spędzać dużo czasu na łonie natury
- Czytać książki, które pobudzają do myślenia"
Wystarczy!

Lemma | 2010-01-29
Na półkach: Przeczytane, Własne

Przyznam, że nie przeczytałam do końca;) Książka-poradnik, wymaga zastanowienia,bowiem zawiera "ćwiczenia", pytania, na które nie tak łatwo odpowiedzieć. Myślę, ze mimo wszystko może być dla kogoś przydatna. Ja nie miałam do niej cierpliwości.

wioleta | 2016-11-10
Przeczytana: 2015 rok