Współczesny savoir-vivre dla nastolatków

Wydawnictwo: Publicat
8324511962
poradniki

ęłęóSavoir-vivre nie musi kojarzyć się z nudną i staroświecką etykietą, o czym przekonują autorzy książki doświadczony dziennikarz i znana aktorka. Poprzez zabawne przykłady i praktyczne porady wprowadzają młodych ludzi w tajniki dobrych manier...

Anna | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, Przed 2013, 2014
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Jak dla nastolatków całkiem niezła, choć podejrzewam, że już nieco zdeaktualizowana. Doszły nowe formy komunikacji, a i język młodzieżowy stale się zmienia.

Do teraz z tej książki głównie pamiętam, że nie mówi się jednej osobie "Dzień dobry" więcej niż raz dziennie. Często nauczyciele w szkole się mnie czepiali, że jestem źle wychowana, bo ich nie witam. Mijałam ich kilkanaście razy, a mówiłam tylko raz, o czym zapewne nie pamiętali. Nie łatwo jest więc być "dobrze wychowaną".

W czasie kiedy ją czytałam pozwoliła mi zająć miejsce na podium w jakimś tam konkursie o savoir-vivrze, ale teraz pewnie jest już dosyć przestarzała, w końcu takie zasady się zmieniają.

izkalysa | 2012-08-20

Fajna, napisana z pomysłem. Najlepsze były te dialogi w realu.

MidnightBlve | 2012-02-01

przeczytałam ! ;D