Świnka Peppa. Mały Aleksander

Wydawnictwo: Media Service Zawada
8 (5 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

Seria książeczek ŚWINKA PEPPA. KSIĄŻECZKI Z PÓŁECZKI to doskonały pomysł na wspólną zabawę rodziców z dziećmi.Formuła serii została opracowana w taki sposób, żeby wspomagać proces edukacji dziecka oraz rozwijać jego zdolności poznawcz

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/swinka-peppa-maly-aleksander/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/swinka-peppa-maly-aleksander/

AnnaSikorska | 2015-12-01

Świnka Peppa znana jest niemal każdemu dziecku. Ta niepozorna bohaterka przeżywa w animowanym serialu przygody podobne do tych dziecięcych. Poza świetną rozrywką opowieści o Peppie są doskonałym materiałem edukacyjnym. W książeczkach znajdziemy to, co dzieci znają z telewizji i możemy doskonale wykorzystać to do zaszczepienia miłości do książek, zachęcenia do czytania lub samodzielnego opowiadania o przygodach małej świnki. Liczne ilustracje sprawiają, że dziecko będzie mogło to robić bez problemu. Takie ćwiczenie pozwoli na rozwijanie pamięci, umiejętności wypowiadania się oraz koncentracji.
Poza historyjkami z Peppą można znaleźć wiele materiałów edukacyjnych: od puzzli po pacynki (te na razie nam się marzą).
W naszej kolekcji mamy książeczki i puzzle z świnką oraz „Pomysłowy domek” zawierający puzzle z literami, przedmiotami, słowami oraz cyframi, a także książeczkę i kredę. Najbardziej podobały nam się puzzle wzorowane na piankowych, w których elementem do włożenia do tła jest...

Jakiś czas temu wspominałyśmy Wam już o Śwince Peppie oraz o ciekawej serii "Książeczki z półeczki". Wtedy miałyśmy okazję przedstawić Wam "Lekcje tańca" i "Czerwonego Kapturka" czyli 11 i 13 część. Dzisiaj chciałabym napisać Wam kilka słów o części 16 czyli "Małym Aleksandrze" :)

Do Świnki Peppy i jej rodziny przyjeżdżają goście. Są nimi wujek świnka, ciocia świnka, kuzynka Chloe i jej brat czyli mały Aleksander. Wszyscy bardzo cieszą się ze spotkania, ale Peppa chyba w szczególności. Z przyjemnością pomaga cioci przy karmieniu swojego kuzyna, przy jego kąpaniu i koniecznie chce go nauczyć mówić, ale chłopiec jest jeszcze za malutki. Jednak czy na pewno? Może Śwince Peppie jednak uda się nauczyć go jakiegoś fajnego słowa :)

Już nie raz wspominałam, że Nikodem czuje się już za duży na takie bajeczki, jednak nie zmienia to faktu, że jeszcze jakiś czas temu oglądał je z wielkim zainteresowaniem. Świnka Peppa jest wesołą dziewczyną, która z ogromną przyjemnością opiekuje się swoim...