O czym nie śniło się dorosłym

Wydawnictwo: BIS

Zabawne, ciepłe i pogodne opowiadania, których bohaterem jest przedszkolak Bartek. Bartek miewa niezwykle barwne i obfitujące w przygody sny. Zwykle mają one związek z tym, co się zdarzyło w przedszkolu i w domu, o czym rozmawiał z rodzicami i z kolegami, z jego marzeniami i obawami. Spotyka więc w swoich snach czarownicę Babę Łamagę, jest posiadaczem pięknej dżdżownicy Lusi, której zazdroszczą mu wszystkie dzieci, pies rozmawia z nim ludzkim głosem, a mama zyskuje dodatkową parę rąk. Staje się też Bartek w snach kamieniem, ptakiem, a nawet – niestety – strażakiem. Każde opowiadanie pozostawi czytelnika z uśmiechem na twarzy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1000

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1000

Anna | 2019-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2019

Głównym bohaterem I części przygód zawartych w opowiadaniach autorstwa Pani Joanny Wachowiak w książce pt. ''O czym nie śniło się dorosłym'' jest przedszkolak o imieniu Bartek, który to posiada niezwykłą wyobraźnię, w momencie, kiedy zasypia, a przy tym zaprasza już od pierwszego rozdziału małego Czytelnika, aby poznawać jego losy ukryte w jego chłopięcych i tajemniczych snach.

Bartek jest sympatycznym, miłym, chłopcem, któremu nie brakuje pomysłowości już od samego początku, aby zaspokoić swoją ciekawość nad tajemnicą snami wywołującymi u niego zmienne, a przy tym pozytywne zachowania.

Każdy opisany przez Panią Joannę Wachowiak rozdział sprawia, że wraz my wraz z Bartkiem będziemy się wspólnie zastanawiać czy zdarzyło się to naprawdę, czy działa na nas nasza wyobraźnia, która chce, abyśmy działali impulsywnie i czasem zbyt szybko i nie zastanawiali się, czy robimy dobrze.

Sny działają w pozytywny sposób na Bartka. Ma bardzo dobry kontakt z rodzicami, a szczególnie z tatą,...

Na półkach: Przeczytane, BIS

Zapewne miewacie sny (zresztą jak każdy), może czasem nawet je zapamiętujecie (mi się zdarza), z pewnością są one czasem naprawdę dziwne, zwariowane, albo miłe lub straszne. Sny jak to sny nie są prawdziwe, to tylko wytwór naszej wyobraźni. To radzenie sobie naszego umysłu z minionymi wydarzeniami lub też sprawami, problemami czy osobami o których dużo myślimy. Nie znam się za bardzo więc nie chce się wymądrzać. Chciałabym napisać tylko, że ta książka jest właśnie o snach. Ale nie takich zwykłych snach. Są to sny małego przedszkolaka - Bartka. Jego sny są niesamowite i pełne przygód. Dorosły może tylko pozazdrościć dziecku takich sennych wizji ;)

Bartek to przedszkolak. Jak każde dziecko w jego wieku przeżywa na swój sposób różne rzeczy i wydarzenia ze swojego życia. I kiedy zapada w drzemkę często zdarzają mu się różne dziwne, niezwykłe i zwariowane sny w których spotyka różne osoby, przeżywa różne przygody. Czasem te sny są miłe, fajne i zabawne, czasem chciałby jak najszybciej...