Military Power: Explaining Victory and Defeat in Modern Battle

angielski
Cavalcanti

Pawel_N | 2015-04-11
Przeczytana: 07 marca 2015

Tuż obok nas rozgrywa się gra wstępna mocarstw na Ukrainie. W tym konflikcie tzw. separatyści i armia rosyjska stosują metody walki jakich nigdy nie było 60-70 lat temu. Nie ma już frontów, okopów, przewalania się wielkich dywizji, korpusów i grup armii. To już historia. W TV występują generałowie. Wokół latają hasła: wojna hybrydowa, brygady aeromobilne, blokposty, kontrolowanie terenu. Widzowie głupieją; o czym ci ludzie gadają? Chcecie wiedzieć dlaczego tak to wygląda? Bo nikt jeszcze psiakrew nie przetłumaczył tej książki !!! Bardzo dobra pozycja, która tłumaczy jak wygląda współczesne pole walki. Mamy przetłumaczonego pornosa dla kół gospodyń wiejskich czyli 50 Twarzy Greya, a książka Stephen'a Biddle'a nadal jest tylko po angielsku. Oczywiście spójrzmy na to z pozytywnej strony: można podszlifować język.
Mam nadzieję, że książka w końcu ukażę się w języku polskim bo jest tego po stokroć warta.