Kołysanki dla Zuzanki

Wydawnictwo: Literatura

Zbiór wierszy na dobranoc, kołysanek i „poduszkowców”, sprowadzających dobry, spokojny sen. A w dobrym śnie - wszystko jest piękne: duchy łakomczuchy wyjadają ciastka, stare kapcie babci zamieniają się w pantofelki na bal Kopciuszka... Parasolowi śni się plaża i morze, a żabce – że wreszcie jest królewną.

źródło opisu: www.empik.pl

źródło okładki: www.empik.com

PijanaPoMalinach | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Autorka przenosi nas w świat snu. Świat magiczny, gdzie bilety poszukują pasażera, parasole śnią o plaży i morzu, a „duchy spod poduchy” odwiedzają dzieci. Poetka wprowadza nas w świat lekko unoszący się nad ziemią- bardziej w sensie dosłownym. W spowolnionej, senno-ziewającej rzeczywistości kołysanki ubierają się w piżamę, tajemnicza tancerka biegnie na paluszkach, by za chwilę stanąć przy łóżku i zatańczyć w świetle księżyca, a babcine kapcie sen, niczym Dobra Wróżka, zamienia w pantofelki dla Kopciuszka.
Kołysanki to także, a może przede wszystkim, pokaz kunsztu słowa, zaskakującej puenty czy dowcipnego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. Spojrzenia oczywiście przez różowe okulary. Książkę dodatkowo upiększają malownicze ilustracje autorstwa Iwony Całej.

książek: 2074
Narcyza | 2014-05-14